Vojvodina - Crvena zvezda (uživo)

• 20. maj 2012.

• 15:00

Vojvodina pred pobedom nad Zvezdom, pošto je golomOumarua u četvrtom minutu nadoknade stigla do vođstva od 2:1. Prethodno, u prvom poluvremenu, Milunović doveo Zvezdu u vođstvo, izjednačio Apija.

U sjajnoj atmosferi na ''Karađorđu'', pred ispunjenim tribinama, Novosađani nešto ofanzivniji na početku meča, ali u prvih pet minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, izuzev manje pemetnje u kaznenom prostoru Zvezde posle kornera domaćih.

Ali, posle deset minuta igre Zvezda vodi golom Milunovića - 0:1! Slobodan udarac za Zvezdu izveo je Lazović sa nekih tridesetak metara sa desne strane, centrirao je u kazneni prostor, gde je Milunović umakao pažnji odbrane domaćih i sa oko pet-šest metara zatresao mrežu Supića.

Međutim, samo četiri minuta trajalo je vođstvo Zvezde! Apija, 1:1! Slična situacija kao kod gola Zvezde, slobodan udarac za Vojvodinu, ali je lopta izbijena iz kaznenog prostora ka Apiji, koji odličnim šuten sa dvadesetak metara šalje loptu u donji levi ugao Bajkovićevog gola.

Usledile su zatim prilike Milivojevića u 19. za Zvezdu, a dva minuta kasnije i za Oumarua na drugoj strani. Ipak, ostalo je 1:1.

U 29. minutu mreža Supića se ponovo zatresla, ali je gol koji je postigao Evandro poništen. Izveden je korner za Zvezdu, Borha je zatim prosledio loptu ka Brazilcu, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji na oko četiri metra od gola domaćih.

Tako se u drugo poluvreme ulazi rezultatom 1:1.

U nastavku, prvu priliku imao je Milunović, koji je posle centaršuta sa desne strane za trenutak zakasnio da loptu sa oko tri metra sprovede u mrežu.

Obzirom na trenutne rezultate na ostalim mečevima, Vojvodini remi nikako ne odgovara, a u 63. minutu Mitošević je imao odličan pokušaj sa ivice kaznenog prostora posle greške Maksimovića, ali je prečka spasila gol Bajkovića.

Na drugoj strani, u 68. minutu dve sjajne prilike za Zvezdu u istom napadu, ali je Supić sprečio novo vođstvo gostiju. Najpre je pokušao Lazović, Supić odbio loptu, zatim je Borha snažno šutirao iskosa sa desne strane, ali je Supić ponovo odlično reagovao.

Sve manje vremena za Vojvodinu, Škuletić je u 80. minutu bio neprecizan iz slobodnog udarca sa dvadeset metara.

Domaći imaju inicijativu u finušu meča, ali za sada bez novih opasnosti po Bajkovićevu mrežu.

Konačno, stopostotna šansa za Oumarua u 89. minutu posle sjajne asistencije Apije, napadač Vojvodine izbio je sam ispred Bajkovića, ali golman Zvezde izlazi kao pobednik iz tog duela!

Ali ispravio se Oumaru! Gol, 2:1 za Vojvodinu u nadoknadi vremena!

Vojvodina: Supić, Vulićević, Trajković, Mojsov, Pavlović, Apija, Ađuru (Smiljanić od 72.), Stevanović, Poletanović (Mitošević od 55.), Škuletić (Bojović od 82.), Oumaru.

Crvena zvezda: Bajković, Krneta, Mladenović, Tošić, Maksimović, Lazović, Evandro, Mijailović, Milivojević (Kadu od 65.), Borha, Milunović (Kasalica od 70.).