Velška ''prljavština'' na sve moguće načine, Voša uz veliku borbu do minimalca!

• Autor: Milovan Longinov

• 14. jul 2016.

• 21:55

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom ''Karađorđu'' ekipu Konahs kija rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pobedonosni pogodak za Novosađane postigao je Aleksandar Paločević u 86. minutu.

Novosađani su imali preko 25 udaraca ka golu Velšana, koji su imali svega jedan pokušaj i to sa preko 40 metara. Na sreću domaćih, pet minuta pre kraja, jedan od brojnih pokušaja, zavšrio je iza leđa golmana Džona Danbija koji je imao desetak intervencija.

Gosti su tokom čitavog susreta koristili sve moguće trikove da prekidaju igru, izležavali se kod svakog prekida, koje su izvodili gotovo duže od dozvoljenog. Pored toga, igrali su atipično čak i za pojmove ostrvskog fudbala sa previše oštrih kontakata, naročito bez lopte kada su sprečavali kretanje igrača Vojvodine.

Vojvodina je očekivano od samog starta preuzela inicijativu, kontrolisala igru, i stvorila nekoliko izglednih prilika.

U periodu od 22. do 27. minuta, Novosađani su imali tri odlične prilike, najbolju je propustio Trujić kada se iznenada našao u situaciji jedan na jedan, ali je protivnički golman Danbi istakao i uz mnogo sreće nekako odbio loptu u korner. Potom je Malbašić bio u dobroj poziciji posle pasa Trujića, ali je iskosa sa desetak metara šutirao preko gola.

U 27. minutu, Puškarić je uneo loptu kroz sredinu i raspalio sa 25 metara, ali je lopta prošla zamalo pored stative.

Negde na isteku pola sata igre dogodila se nesvakidašnja situacija kada je protivnički golman legao na zemlju zbog navodnog grča, a kada su fizički očigledno nespremniji gosti potrčali svi ka klupi kako bi se osvežili vodom.

Potom su ponovo najviše u centru pažnje bili konstantni udarci, neprimereno ponašanje gostiju i konstantno odugovlačenje, a za to je najviše bio i odgovoran glavni arbitar Aleksej Nikolajev koji je sve tolerisao, dopuštao grubu igru i sve prljavštine Velšana.

Na isteku prvog dela igre, Vojvodina je bila najbliža pogotku, Malbašić se oslobodio svojih čuvara, uneo loptu u šesnaesterac, a potom pogodio stativu.

U poslednjem napadu u prvih 45 minuta, Trujić je imao novu šansu, ostao je sam na desetak metara, ali je šutirao direktno u golmana.

Trujic

Početak drugog dela igre doneo je nova ubuenja, u 53. minutu Babić je imao prvu šansu, Miletić ga je uposlio, a ovaj iskosa izbio sam na golmana, koji je još jednom bio uspešniji.

Pet minuta kasnije, Trujić je imao novu priliku, opet je šutirao slabo i učinio protivničkog golmana herojem meča.

Nenad Lalatović je odlučio da napravi dve taktičke izmene, u igru su ušli Jovančić i visoki centarfor Ašćerić, a izašli su Babić i Lakićević.

U 65. minutu, Novosađani su kreirali najlepšu akciju na meču, Paločević je proigrao Antića na levom boku, usledio je pravi centaršut, a Meleg je iz prve šutirao za malo pored stative.

Desetak minuta kasnije, Maksimović je imao dobar šut sa 25 metara, lopta opet ide pored gola.

U poslednjih 15 minuta usledila je prava opsada gola gostiju iz Velsa, Vojvodina je igrala konstatno pred golom, ali bez pravih šuteva u okvir gola.

U 86. minutu, Paločević je postigao pogodak za eksploziju na tribinama ''Karađorđa''. Prihvatio je dubinsku loptu, ubacio se kroz sredinu i sa 15 metara šutirao, lopta je usput zakačila jednog igrača dovoljno da prevari golmana za 1:0.

Do kraja utakmice, Vojvodina je mogla i do drugog gola, Meleg povukao kontru, ali je loše proigrao Trujića pa je akcija propala.

Revanš meč na programu je za sedam dana u velškom Rilu.