Veliki preokret Partizana u Humskoj - Ovacije Saši Iliću!

• 02. april 2016.

• 17:54

Posle košrmarnog prvog poluvremena za crno-bele, koje je ekioa Radnika dobila sa 2:0, u nastavku usledio preokret crno-belih koji su režirali najmlađi i najstariji prvotimac Partizana - Dušan Vlahović i kapiten Saša Ilić, ali uz veliku pomoć Nemanje Mihajlovića.

Fudbaleri Partizana ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobedu u Superligi, pošto su danas, uz dosta muke, savladali Radnik iz Surdulice rezultatom 3:2.

Crno-beli su od početka imali potpunu terensku inicijativu, ali su se gosti iz Surdulice umešno branili i iz munjevitih kontri opasno ugrožavali gol Bojana Šaranova.

Prvi je ''oči u oči'' sa golmanom Partizana izbio Suraka, ali je Šaranov izašao kao pobednik. Međutim, protiv tandema Deletić-Ovusu, Šaranov ništa nije mogao!

Igrao se 19. minut meča, kada je Deletićev šut posle sjajne kontre odbio Šaranov, ali pravo na glavu Ovusuuu, koji šalje loptu u mrežu - 0:1.

Partizan je vršio pritisak, stvarao nove šanse, a posle pravog karambola u kaznenom prostoru gostiju i izbijene lopte sa gol linije, usledila je još jedna brza kontra gostiju. Ovoga puta Ovusu asistira Deletiću, a ovaj iskosa sa leve strane šalje loptu u suprotni ugao gola golmana Šaranova - 0:2!

Bio je to pravi šok za navijače Partizana, koji su potom skandirali protiv uprave, a na poluvremenu su pozvali Ilića i drugove na jedan neprijatan razgovor pre nego što su se fudbaleri Partizana uputili u svlačionicu.

U pauzi je trener Tomić izvršio dve izmene. Umesto Lukića i Jevtovića, priliku su dobili Kosović i Vlahović, a mladi napadač Partizana je već u 53. minutu iskoristio svoju šansu i smanjio na 2:1.

Akcija Mihajlovića tekla je po levoj strani, odlično je centrirao za Vlahovića na drugu stativu, a talentovani napadač crno-belih je rutinski sproveo loptu u mrežu.

Partizan je i dalje vršio pritisak, a u 63. minutu meča Nemanja Mihajlović je pogodio stativu.

Ipak, samo dva minuta kasnije, kapiten Saša Ilić donosi izjednačenje Partizanu - 2:2!

U 70. minutu, je i rezervista Stanković bio ''jedan na jedan'' sa Šaranovim, ali golman Partizana spašava mrežu novom sjajnom intervencijom!

I onda, odmah kazna na drugoj strani!

I opet u režiji Saše Ilića, koji je postao junak pobede Partizana - 3:2! Još jednom je i Nemanja Mihajlović probio po levoj strani, pravovremeno je asistirao kapitenu crno-belih, koji upućuje još jedan precizan šut u mrežu Surduličana.

Golove pogledajte OVDE.

Dodajmo još i da je trener Partizana Ivan Tomić u finišu izveo iz igre Sašu Ilića i pružio priliku navijačima da ovacijama isprate sa terena legendarnog kapitena. Njegovo mesto u poslednjih par minuta današnjeg meča zauzeo je mladi Veljko Birmančević.

Partizan: Šaranov, Bandalovski, Jovanović, Stevanović, Bogosavac, Jevtović (Kosović od 46.), Brašanac, Lukić (Vlahović od 46.), Stevanović, Mihajlović, Ilić (Birmančević od 90.)

Radnik: Ristić, Milovanović (Simonović od 46.), Vuković, Vučetić (Mutavdžić od 69.), Suraka (Stanković od 59.), Gojković, Pejčić, Ovusu, Putinčanin, Deletić, Marković.