"Valjak" samleo trećeligaša, evrogol Marjanovića!

• 28. jun 2016.

• 18:48

Vicešampion Srbije odigrao je drugu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za novu sezonu i upisao prvi trijumf pošto je uz tri postignuta gola "samleo" poljskog trećeligaša u meču koji je obeležio sjajan pogodak novajlije Saše Marjanovića.

Fudbalski klub Partizan upisao je prvu pobedu u sklopu priprema za novu sezonu pošto je u drugom kontrolnom meču u Poljskoj savladao tamošnjeg trećeligaša Pogon iz Leborka.

Vicešampion Srbije praktično je imao jači trening protiv inferiornog rivala pa ne čudi što je na kraju slavio sa 3:0 (1:0) a pobeda je mogla da bude i mnogo ubedljivija.

Šef stručnog štaba crno-belih Ivan Tomić ponovo je koristio dve različite postave tokom prvog i drugog poluvremena, a protivnik je nešto veći otpor uspeo da pruži tokom prvih 45 minuta premda je Partizan postigao gol i bio nadmoćniji.

Partizan: Šaranov - Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac - Luiz, Brašanac - Janković, Radović, Mihajlović - Đurđić

Partizan (drugo poluvreme): Jovičić - Bandalovski, Balažic, Jevtović, Miletić - Radin, Marjanović - Đuričković, Ilić, Golubović - Božinov

U prvih 45 minuta Partzan je diktirao tempo i stvarao šanse a najbolje su propustili štoper Nikola Milenković i Miroslav Radović koji je u 30. minutu tukao sa nekih 20 metara tik pored desne stative protivničkog gola.

Glavni arbitar je u 42. minutu bio prestrog i pokazao na belu tačku nakon igranja rukom jednog od igrača Pogona koji je bio preblizu Nemanji Mihaloviću i praktično nije ni imao vremena da izbegne kontakt sa loptom.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Miroslav Radović koji jakim udarcem u donji desni ugao donosi prednost Partizanu iako ga je protivnički golman pročitao.

Na poluvremenu je napravljena rokada kompletnog tima Partizana, a već posle dva minuta igre Bugarin Valeri Božinov odlično reaguje posle odbitka i duplira prednost Partizana.

Novajlija Petar Đuričković bio je posebno agilan u drugom delu i u više navrata odlično tukao ka protivničkom golu pa je baš posle njegovog šuta Božinov natrčao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu.

Pet minuta nakon drugog gola Božinov ponovo ulazi u priliku koju je sebi stvorio sjajnom fintom, ali onda nonšalantnim lob udarcem "prosipa mleko" i rezultat ostaje 2:0.

Najlepši momenat na utakmici viđen je u 63. minutu posle sjajnog udarca Saše Marjanovića koji sa nekih 18 metara hvata loptu na prvu i postiže evrogol za, ispostaviće se, konačnih 3:0!

Do kraja utakmice Partizan je nastavio da "melje" nemoćnog rivala koji nije ni ugrozio gol Jovičića u drugom delu, a najbolje prilike da pobedu crno-belih učine ubedljivijom propustili su Nemanja Miletić, Valeri Božinov i Marko Golubović u poslednjih deset minuta.

Kapiten Partizana Saša Ilić bio je raspoložen u drugom delu igre pa je u više navrata sjajnim pasovima kreirao odlične šanse za svoje saigrače ali je realizacija izostala.

Podsećamo da je Partizan u prvoj proveri poražen od APOEL-a ali je danas iskoristio to što je protivnik bio nešto slabiji da upiše pobedu i napravi dobru uvertiru pred naredne kontrolne mečeve.