"Valjak" razmontiran u Nišu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 26. oktobar 2020.

• 18:56

Partizan je napadao, ali je kažnjen iz jedne situacije. Propuštena šansa za približavanje prvoplasiranom timu.

Poraz Partizana od Radničkog iz Niša u okviru Super lige Srbije na "Čairu" rezultatom 1:0 (0:0).

Nakon nešto agilnijeg početka domaćina, ekipa Partizana je uzvratila, imali su loptu u svom posedu, čak su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko šansi, ali bez realizacije.

Bajbek je imao prvu šansu kada je njegov udarac nakon prodora Obradovića bio izblokiran, a onda u 22. minutu utakmice dobra prilika za Filipa Stevanovića koji šutira, ali golman Ristić je odbranio udarac.

Imao je Stevanović jedan udarac preko gola kada se donekle i obrukao, baš kao i Asano u istom napadu.

U nastavku odmah izmena Stanojevića koji je ubacio u igru Filipa Holendera upravo umesto Stevanovića i to je dovelo do još agilnijeg Partizana u napadu, ali rezultat nikako da dođe.

Šut Bajbeka u 48. minutu preko gola, a onda i udarac Ivana Obradovića su najavili veoma ofanzivan Partizan u nastavku, a onda je i Holender pokušao, ali je lopta otišla pored gola. Holender je i postigao gol u 69. minutu ali je on poništen zbog faula Makija Banjaka.

U 75. minutu možda i najveća šansa za Partizan kada je nakon prodora Asana, Obradović je bio u odličnoj poziciji da postigne gol, ali je šutirao desnom nogom, slabijom, što je značilo i da promene rezultata nije bilo.

I onda kazna za Partizan, za sve promašaje crno-belih.

Igrao se 78. minut kada je Aksentijević probio po desnoj strani, lopta se nakon njegovog lošeg centaršuta odbila do Pantelića koji fantastično šutira, neodbranjivo, za 1:0!

Crno-beli nisu uspeli do kraja utakmice ništa konkretno da naprave, pa je domaćin na kraju stigao do zlata vredne pobede.

Radnički: Ristić, Marković, Stevanović, Aksentijević, Kovačević, Đuranović (Kasalica '72), Đuričković, Ćirković, Pantelić, Gavrić, Živković (Đurić '71).

Partizan: Stojković, Banjak, Marković, Miljković, Obradović, Zdjelar, Natho, Asano, Stevanović (Holender '46), Lutovac, Bajbek (Pavlović '62).