''Valjak'' protutnjao Surdulicom!

• 29. oktobar 2016.

• 18:52

Rutinska pobeda crno-belih nad domaćim Radnikom, mogla je da bude i još ubedljivija...

U prvoj utakmici 14. kola Superlige, Partizan je kao gost savladao ekipu Radnika u Surdulici rezultatom 3:1.

Najveći deo posla u današnjem meču crno-beli su obavili već u prvih desetak minuta, kada su poveli sa ubedljivih 2:0.

Vođstvo ekipi Partizana doneo je Uroš Đurđević u devetom minutu. Posle intervencije Balažica usledila je munjevita kontra crno-belih, Božinov je poslao loptu ka Đurđeviću, koji je imao otvoren put ka kaznenom prostoru domaćin i na kraju je rutinski završio ovu akciju za 0:1.

Samo dva minuta kasnije, golman domaćih Ognjen Čančarević je ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Bila je to prelepa akcija kvarteta Everton-Božinov-Stevanovič-Leonardo, a Brazilac je iskosa sa leve strane lako prosledio loptu u mrežu - 0:2.

Do kraja prvog poluvremena, crno-beli su mogli da postignu bar još dva pogotka, ali Božinov, pa Leonardo nisu iskoristili sjajne prilike pred golom domaćih. Šut Božinova je u situaciji jedan na jedan zaustavio Čančarević, a Leonardo je prelepim udarcem uzdrmao prečku.

I, tek što je počelo drugo poluvreme, usledila je kazna na drugoj strani. Akcija domaćih po desnoj strani terena, potom centaršut a Zlatanoviću, koji je umakao pažnji Partizanovih defanzivaca i iz neposredne blizine savladao golmana Kljajića - 1:2.

Ipak, primljeni gol nije poremetio crno-bele, niti su Surduličani postali mnogo opasniji. Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu, ali je meč u svoju korist definitivno rešio posle kardinalne greške golmana domaćih Čančarevića.

Igrao se 75. minut, nedugo pošto je Saša Ilić zamenio Valerija Božinova i upravo je kapiten crno-belih poslao loptu ka Đurđeviću do koje ovaj nije uspeo da dođe. Golman domaćih je bio brži, ali je promašio loptu u pokušaju da je izbije na polovinu gostiju! Đurđević to, naravno, koristi, izbija sam pred prazan gol i svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 1:3!

Do kraja, veliku priliku za Partizan imao je i Milan Radin, momak koji je danas odlično zamenio Miroslava Vulićevića na poziciji desnog beka, posle još jedne nespretne reakcije domaćih. Gađao je Radindonji desni ugao, ali je bio zamalo neprecizan.

U nadoknadi vremena i jedna (ne)sporna situacija u kaznenom prostoru Radnika, kada je Đurđić po oceni sudije pokušao da simulira jedanaesterac i zbog toga je kažnjen žutim kartonom.