"Valjak" patentirao recept - Dva gola za dva minuta, Stojke ponovo nesavladan!

nedelja 18.03.2018.
14:54

Fudbaleri Partizana odlaze na prvenstvenu pauzu u dobrom raspoloženju pošto su dobili četvrtu uzastopnu utakmicu u domaćim takmičenjima.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Šampion Srbije zabeležio je četvrti uzastopni trijumf u prolećnom delu sezone, a treći ako računamo samo prvenstvene utakmice.

Partizan je u drugoj utakmici 28. kola Super lige savladao surdulički Radnik rezultatom 2:0 (0:0) i tako bar na kratko smanjio zaostatak za vodećom Zvezdom na devet bodova.

Partizan: Stojković - Cucin, Jevtović, Marković, N. G. Miletić - Zdjelar, Pantić, Ilić (od 71' Vakulko), Đerlek - Ožegović (od 78' Suma), Tavamba (od 84' Jovanović);

Radnik: Vasiljević, Mladenović, Milovanović, Žarković, Ivanović (od 45' Žakula), Pantelić, Kjeremeh, Radović (od 74' Đorđević), Ristović (od 58' Purović), Mitošević, Zlatanović;

Miroslav Đukić i danas je imao velikih kadrovskih problema ali sastavio tim koji je posle slabe igre u prvom poluvremenu uspeo da slomi otpor rivala u nastavku.

Samo jedan šut u okvir gola imao je Partizan u prvom delu susreta tako da praktično nije ni bilo materijala da se naprave hajlajtsi iz prvog poluvremena jer je i rival bio bezopasan po gol crno-belih.

Nastavak je doneo znatno više uzbuđenja i golova, pa je tako ispoštovana tradicija da se međusobni susreti između Partizana i Radnika ne završavaju bez najmanje dva pogotka.

Početne udare Partizana u nastavku meča Radnik je nekako uspeo da odbije, premda treba reći da je Ognjen Ožegović bio krivac za to što domaćin nije ranije probio bedem pred golom gostujućeg tima.

Ožegović je imao pogođenu stativu i nekoliko slabih reakcija u kaznenom prostoru pa je na kraju Partizan poveo iz penala koji je u 64. minutu iznudio mladi Armin Đerlek.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Marko Jevtović kome je to bio peti pogodak u tekućoj sezoni. Samo minut kasnije prednost crno-belih duplirao je Nemanja Miletić posle centaršuta Danila Pantića. Levi bek je natrčao na odbijenu loptu i smestio je u malu mrežu.

Golove pogledajte OVDE!

Na taj način Partizan je u trećoj utakmici za redom u razmaku od svega nekoliko minuta slomio otpor rivala i na kraju upisao trijumf.

Recimo i to da je poslednjih dvadeset minuta na terenu proveo i debitant Juri Vakulko koji je na terenu zamenio kapitena Sašu Ilića.

Partizan je i treću utakmicu za redom dobio bez primljenog gola i to je još jedan podatak koji može da raduje navijače.

Sada ostaje da se povređeni igrači oporave dok traje pauza a nakon toga crno-beli treba da odigraju još dva meča u sklopu ligaškog dela prvenstva.

23 Komentara

Pfctb
Monday, 19.03.2018
15:39

Ožegović bez obzira na date golove po meni veći promašaj od sume. Tip veze nema, sam sebe dribla.

12 NEDELJA DO ISTINE
21:04
Osijek 51
Sunday, 18.03.2018
22:20

Bolja igra i rezultati, doduse sa slabim protivnicima su zahvaljujuci Markovicu i Djerleku . Tesko nama kad se vrate oni krsevi.

Osijek 51
22:14

Da se ovi krsevi tipa Tosic, Suma, Ostojic i Jankovic nisu povredili, Markovic i Djerlek nebi dobili ni sansu. To je jedan od vecih Djukicevih grijehova. Krajnje je vrijeme da se i Ilic prestane svadjati sa sudijama i gurati sa tom djecom po terenu. Da je bio tako gramziv na novac, Vukotic bi i sada igrao fudbal.

magister
02:47

A zašto mislite da bi godine trebalo da su glavno merilo. Svi oni treniraju, pa ko je u najboljoj formi i najviše doprinosi timu - nek igra. Po meni, Sale igra na istom kvalitetnom nivou kao kad je imao 25, znači - odlično. Verovatno ne može da igra iz kola u kolo, ali on i trener to treba da procene. Mislim da je ogromna greška što nije igrao mnogo više i što nije igrao obe cele protiv Plzena. Tošić bio nezamenljiv, da bi možda napravio nešto iz prekida ili neke akcije, a u igri je više smetao, kao i Janković, dok god je igrao na levoj strani. Suma povremeno uđe, nekad nešto odigra, danas je bio okej, ali vrlo loš u odnosu na visinu transfera. No, treba da igra, po istom principu kao i Sale, kad to formom zasluži. Što se stopera tiče, trenutno su izgleda Miletić Ćela, Marković i Jevtović - ispred Ostojića i Mitrovića, koji su imali puno kikseva. Ali, ovo je sad protiv slabijih protivnika.

Tuesday, 20.03.2018
09:28

Jovetic i Ljajic su u Partizan dosli sa 14, na TM pise kad su iz Partizana u19 presli u seniorski tim. Vukcevic je kod nas dosao jos ranije, sa 13.

Brajkoo
21:54

Sudjenje kriminalno!!! Svaki kontakt, zuti karton za Macvu a ovamo Sabanov unuk ukliza od pozadi, sa dve noge nista. Milijas udara dva puta protivnika rukom po licu opet nista. Pesic 3m u ofsajd, opet nista, kod prvog gola nije bilo faula...

09:24

Ovo je vest o Partizanovoj utakmici:-D Inace, u pravu si.

magister
21:01

Stojković (standardan, nije ni imao posla) 7 - Cucin 6.5 (mora sa više koncentracije, tačnije, motivisanije u napadu), Jevtović 7 (sasvim ok), Marković 7 (nastavlja zrelo, odlično), Miletić 7 (dao gol, ali i dosta grešaka u predaji) - Zdjelar 7 (standardno), Ilić 6.5 (nešto slabije nego prošla), Pantić 6 (najviše tehnike i virtuoznosti pokaže okružen trojicom na centru - naravno, bez nekog efekta; u šansi - mlako ili visoko preko gola; trudi se), Đerlek 6 (puno grešaka danas, po neki dobar potez; ima zdrav pristup, traži najlakši način do gola - a la Marez, ali gde su driblinzi, gde su ubacivanja?) - Ožegović 6 (par puta atraktivno i lepo, ali uglavnom padanje, prigovori - latin), Tavamba 5.5 (skoro nevidljiv).

AlexPFC
19:22

I dalje se dosta mučimo kao domaćini, posebno u prvom poluvremenu. Nije mi jasno zašto od početka ne zaigramo kao u prvih 15 minuta drugog poluvremena? Igra nije bila ništa posebno ali bar nismo primili gol iz prvog pokušaja protivnika što je za svaku pohvalu. Inače Surdulica je imala jedan lep šut kod 2:0. Svi su bili ok, jedino što je Đukić mogao ranije da uvede Vakulka i Đoleta Jovanovića. Sveta, Đerlek i Cucin danas na terenu kao matori a večito osporavani Jevtović i Miletić sa kosom svojim golovima doneli bodove. Pobeda je jedino važna a o boljitku naše igre je još rano pričati.

09:25

Svi osim ozegovica i donekle Tavambe.

19:03

Ne slazem se, ali, nema veze. Cinjenica je da su obojica odigrala za zaborav, problem je u tome sto je jednom od njih dvojice ovo vec ko zna koja takva partija po redu.

AlexPFC
16:40

Tavamba je bio lošiji, Ožegović je bar pogodio stativu.

Crveno boja ljubavi
16:44

Penal za start sa ledja za Radnik nije sviran,ali je zato sviran isti start kao penal za partizan. U 52' Cucina ko slinu otresao igrac Radnika,ovaj mu 10 sekundi kasnije ulece sto bi u PL dobio direktan zuti,a moguce i crveni i ni faul nije sviran,ali 20sekundi kasnije minimalni kontakt je bio dovoljan da igrac Radnika dobije zuti.

Malo veliki covek
16:22

Ali kad kazete slaba igra, a protivnik je sa 11 igraca igrao na svojih 20 metara...

Paris Saint Germain
16:02
Nemanja Ristic
16:02

Sram vas bilo,sto ne pisete danasnjem penalu?

Bianconeri Belgrado
18:08

Zasto da pisu kad je bio?

09:25

A i ko kaze da nisu pisali, prvo je bila ta vest pa tek onda ovo.

16:02

To što je Ožegović pormašio povratne lopte od kojih je jedna bila prekratka nije ništa u poređenju sa Ilićevom šansom u 1p gde mu trebaju 2-3 dodira da se namesti da šutne, a sam kao duh na 7-8m od gola.

15:59

Igra kriminalna kao i obicno, prvo poluvreme bacamo isto kao sto smo to radili i kod Marka. Penal je postojao, jos dva penala nam posle nisu svirana, a pitanje je da li je ono na kraju bio faul naseg igraca no dobro. Kruska, odlazi!