"Valjak" melje od starta, ovo je pravi Partizan!

subota 16.02.2019.
14:49

Odlični crno-beli na startu drugog dela sezone.

Miroslav Todorović/Partizan.rs

Partizan se dobro gostio danas na stadionu "Slavko Maletin Vava" u Bačkoj Palanci, slavili su crno-beli sa 0:3 (0:1) i tako pobednički započeli drugi deo sezone Super lige, a možda i najavili daleko bolje partije nego u prvom delu sezone.

Pred oko 4 i po hiljade gledalaca i po veoma lošem terenu Partizan je krenuo furiozno, a prvi gol smo videli već u 8. minutu.

Agilni Nikolić se upisao u strelce nakon centaršuta Zorana Tošića, igrači Bačke su tražili ofsajd, ali sudija Mažić je pokazao na centar.

Domaćin nije pretio u prvom poluvremenu, Partizan je imao nekoliko dobrih šansi, uglavnom je sve teklo preko Rikarda koji se ispromašivao u prvom poluvremenu.

Ipak, što nije rešio u prvom, jeste u drugom delu igre. Već u 56. minutu utakmice 0:2, bila je kontra Partizana koja je tekla po desnoj strani, centaršut je uputio Nemanja Miletić, pravo na glavu Rikarda Gomeša koji postiže prvi gol ove godine u zvaničnim utakmicama za Partizan.

Zoran Tošić je imao par šuteva u drugom poluvremenu, ali oni nisu bili dovoljno precizni da bi ugrozili danas zaposlenog Zogovića. Zakarić je imao šansu, zatim i Enake, da bi na 0:3 povisio Zakarić.

Igrao se 80. minut utakmice, Nikolić je dodao loptu Zakariću, ovaj je sjajnim udarcem savladao Zogovića za konačnih 0:3!

Partizan je tako rutinski počeo drugi deo sezone, slavio sasvim zasluženo protiv Bačke, a svoj kvalitet bi mogao da pokaže u naredne dve utakmice, prvo im u goste dolazi Proleter, da bi 27. februara završili mesec gostovanjem Crvenoj zvezdi.

Bačka: Zogović – Ilić, Bjeloš, Jovanović, Grabež – Žarković, Pantić – Tomić (od 74' Mićić), Radinović (od 89' Balabanović), Makarić – Radović (od 46' Gavrić).

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković (Od 84' Šehović), Valijente, N. G. Miletić – Zdjelar, Kosović, Zakarić, Nikolić, Tošić (od 71' Enake) - Rikardo (Od 87' Stevanović).