Uživanje je gledati Zvezdu, Pešić i Boaći srušili "građevinu"!

subota 18.11.2017.
17:55

Crvena zvezda je uspela da bez velikih problema slavi danas protiv "Građevinara" pred možda i najbitniji meč ove sezone. ČETIRI gola Ričmonda Boaćija.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Ekipa Crvene zvezde u četvrtak igra možda i najbitniji meč ove sezone, utakmicu protiv BATE Borisova u Borisovu, a danas su bez problema uspeli da slave protiv Rada sa 5:1 (3:1) pred oko 13 hiljada gledalaca.

Sve je bilo poznato već nakon prvog poluvremena kada je Rad ostao sa igračem manje, a Zvezda vodila sa dva gola prednosti.

Počelo je golom Pešića već u 4. minutu nakon asistencije Rodića koji ga je sjajno pronašao, bio je ovo njegov 15. gol u sezoni.

Nakon toga sledi jedan udarac Kange, pa Boaćija, a u 19. minutu je sve bilo rešeno. Zbog prigovora je Srđan Ajković dobio crveni karton, Boaći je bio siguran sa bele tačke za 2:0.

Samo par minuta kasnije, u 26. minutu, Pešić izbija u dobru situaciju, mogao je da postigne svoj drugi gol, ali je ugledao Boaćija na drugoj strani i nesebično mu dodao, fudbaleru iz Gane nije bilo teško da postigne svoj drugi gol danas.

Do kraja prvog dela igre, Rad uspeva da iskoristi jednu nepažnju odbrane Crvene zvezde, Lutovac je sam izbio ispred golmana Borjana i lagano ga savladao za 3:1.

Golove iz prvog dela pogledajte
OVDE.

Ipak, poslednja nada "Građevinara" je umrla nakon 4. gola Crvene zvezde na početku drugog poluvremena, ponovo smo videli akciju Rodić-Pešić, Nišlija je lagano pogodio za 4:1 sa samo par metara od gola.

U 63. minutu je već bačena "petarda", Stojković je ubacio loptu sa strane, lopta je nekako došla do Boaćija koji je pokazao svu svoju snalažljivost u kaznenom prostoru, bez problema ponovo pogađa i postiže svoj het-trik.

Ne, nije to bilo sve od Crvene zvezde i od Ričmonda Boaćija.

Novi gol viđen je u 83. minutu meča, Kanga je uputio maestralan pas ka Boaćiju, ovaj je poslao loptu pored golmana Dejanovića, sustigao je i poslao je u mrežu za konačnih 6:1!

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić,  Le Talek, Rodić (od 59. Radonjić),  Gobeljić, Donald (od 72. Milijaš), Kanga, Milić (od 66. Adžić), Pešić, Boaći

RAD: Dejanović, Ljubinković (od 76. Stojanović), Denić, Lutovac (od 58. Grbović), Petrović, Tanasijević, Šipčić, Vico, Milošev (od 76. Guzina) , Zonjić, Ajković.