Uspešne provere kadeta protiv Rumunije

• 27. februar 2014.

• 17:16

• Izvor: Sportske.net, fss.rs

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači do 17 godina, odigrala je dve prijateljske utakmice protiv vršnjaka iz Rumunije, i ostvarila pobedu i remi u sklopu priprema za nastavak kvalifikacija za odlazak na EP na Malti.

Izabranici selektora Branislava Nikolića odigrali su u Staroj Pazovi dve kontrolne utakmice protiv vršnjaka iz Rumunije, u sklopu priprema za drugi krug kvalifikacija za odlazak na EP na Malti.

Kadetska reprezentacija Srbije remizirala je u prvom susretu rezultatom 2:2, dok je u današnjem okršaju sa Rumunima bilo 3:1 (2:1) za "Orliće".

Današnji duel završen je pobedom reprezentacije Srbije, iako su gosti poveli u 12. minutu susreta. Izjednačujući pogodak ponovo su postigli Rumuni, pošto je Kožokaru zatresao sopstvenu mrežu već u 16. minutu meča.

Srbija je na odmor otišla sa golom prednosti, jer je Ivan Šaponjić zatresao mrežu u 39. minutu, a u nastavku se u strelce upisao i Luka Jović u 43. minutu za konačni trijumf od 3:1.

Naša kadetska selekcija imaće i u narednom periodu bogat program kontrolnih utakmica, jer već naredne nedelje, takođe u Sportskom centru FSS igra dve prijateljske utakmice sa Poljskom (4. i 6. mart) a potom nam u goste stižu Slovenija (11. i 13. mart), kao i Belorusija (18. i 20. mart).

Pomenuti mečevi igraju se u sklopu priprema za drugi krug kvalifikacija za odlazak na EP na Malti koje se od 26. do 31. marta održavaju u Srbiji a protivnici kadetske reprezentacije biće selekcije Nemačke, Gruzije i Republike Irske.

Samo prvoplasirana selekcija izboriće plasman na finalni turnir Prvensta Evrope na Malti, u maju ove godine.