Uspešna generalna proba, Marin majstorijom srušio vicešampiona Slovenije za 5/5!

petak 08.02.2019.
16:51

Fudbaleri Crvene zvezde su na najbolji mogući način okončali pripreme u Antaliji.

Beta/Branislav Božić/Ev

Izabranici Vladana Milojevića odigrali su danas i svoj poslednji meč na pripremama u Beleku, slavili su protiv viceprvaka Slovenije, ekipe Maribora, sa 1:0 (0:0), te tako završavaju pripreme sa perfektnim skorom.

Strateg srpskog šampiona opredelio se sa prilično jak sastav na početku utakmice: Borjan - Stojković, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Jovančić, Jirka, Marin, Vukanović - Boaći.

Zvezda je bolje otvorila meč, ali su Slovenci ipak prvi pripretili, pokušao je Pihler sa distance, ali nije bilo gola.

Ubrzo je Zvezda uspela da uzvrati, ugrozili su Handanoviča u dva navrata u kratkom roku, ali je golman Maribora zaustavio pokušaj Jirke, potom je Jovičić pokušao nakon odbitka iz kornera, ali nije bilo gola.

Usledio je nešto mirniji period, bez većih uzbuđenja, ali su ekipe igrale jako požrtvovano, Slovenci su umeli da budu i prilično oštri u par navrata.

Možda i najbolju šansu u prvom delu propustio je Vrhovec, koji je posle dodavanja Zahovića dobro šutirao u dalji ugao, ali je Borjan bio skoncentrisan i uspeo je da interveniše.

Jirka je pokušao u finišu, ali je njegov udarac bio izblokiran, nakon čega mu se lopta odbila u lice, pa je završio na zemlji, srećom, brzo se vrati na teren.

U samoj završnici beležimo i pokušaj Boaćija, ali je napadač Zvezde traljavo šutira, nije bilo posla za Handanoviča.

Na startu nastavka Milojević je napravio jednu promenu, na teren je umesto Vukanovića ušao Veljko Simić.

Prodrmao je bivši igrač Zemuna i Bazela "crveno-bele", Boaći i Stojković su malo zakasnili nakon centaršuta Marina u 49. minutu, da bi već minut kasnije videli sjajnu akciju, Simić je odigrao dupli pas sa Marinom, pronašao je potom Jirku, koji šutira iz prve, ali preko gola.

Nizale su se prilike pred golom Maribora, ali je mreža slovenačkog sastava ostala netaknuta, da bi i Maribor pripretio u 58. minutu, Pihler je šutirao jako dobro, na svu sreću, lopta je otišla tik preko gola Milana Borjana u 58. minutu.

Izvršio je potom Milojević tri izmene, na teren je poslao Čaušića, Pavkova, ali i novajliju Milana Gajića, umesto Jovičića, Boaćija i Babića. Bivši bek Bordoa zauzeo je mesto uz desnu aut liniju, Filip Stojković se prekomandovao na poziciji centralnog defanzivca.

Ušli su potom i Hajdin umesto Rodića i Jevtović umesto Jirke, a onda u 79. minutu najlepši trenutak na utakmici.

U jeku Zvezdine inicijative i nakon dobrog pokušaja Simića, Marin je majstorski uputio udarac ka golu Maribora, Handanovič je ostao ukopan, a lopta mu se ušunjala u mrežu, 1:0 za Zvezdu, sjajan potez Marka Marina.

Nakon Gajića, debi je danas u dresu Crvene zvezde upisao i novajlija iz Napretka Miloš Vulić, koji je zamenio strelca jedinog pogotka Marina.

Do kraja jedna dobra prilika za viceprvaka Slovenije, ali su fudbaleri Zvezde uspeli da se odbrane, te su na kraju i peti put na pripremama u Antaliji upisali trijumf.

"Crveno-beli" su na pripremama u Antaliji ostvarili sledeće rezultate:

vs. Vaker Northauzen - 2:0
vs. Austija Beč - 3:0
vs. Ludogorec - 3:1
vs. Rabotnički - 2:1
vs. Maribor - 1:0

Sada sledi povratak u Srbiju, a prvi takmičarski meč aktuelni šampioni odigraće 16. februara od 16h protiv novosadske Vojvodine, na stadionu "Rajko Mitić".