'Ukraden' gol, Kljajićev kiks i Đilasov prvenac u porazu Partizana!

• 02. februar 2017.

• 11:58

Jako zanimljivu utakmicu odigrali su fudbaleri Partizana i Kikers Ofenbaha, a član nemačke četvrte lige upisao je neočekivanu pobedu.

Vicešampion Srbije odigrao je tokom prepodneva prvi kontrolni meč na Kipru, a za protivnika je imao nemačkog četvrtoligaša - Kikers Ofenbah.

Kikersi su savladali Partizan rezultatom 2:1 (1:0) u jako zanimljivoj utakmici koju je obeležio veliki kiks Filipa Kljajića ali i prvenac Vladimira Đilasa u crno-belom dresu.

Crno-beli su tokom prvog dela igre bili potpuno bezopasni po protivnički gol, ali je zato "duvalo" u odbrani Partizana, posebno na levoj strani koju je pokrivao Muhamed El Munir.

Filip Kljajić je u dva navrata odlično intervenisao ali su Kikersi stigli do prednosti dva minuta pre odlaska na odmor golom Konstas Neofitosa iz penala. Golman Partizana pročitao je Grka ali je udarac bio precizan pa je lopta završila u mreži.

Crno-beli su u drugo poluvreme ušli dosta nervozno, tome su doprinele i brojne sumnjive sudijske odluke među kojima i ona iz 67. minuta kada je lopta sasvim sigurno prešla gol liniju celim obimom ali su arbitri pokazali da se igra nastavi pa je Partizanu "ukraden" čist pogodak.

Tokom prve polovine drugog dela meča Partizan je imao nekoliko opasnih napada po desnoj strani, a u završnici susreta je najopasniji po protivnički gol bio Brazilac Leonardo.

Najbolji strelac crno-belih pogodio je stativu u 79. minutu, nedugo zatim protivnik uspeva da duplira prednost i to posle velike greške golmana Filipa Kljajića.

Lopta je nakon udarca Drena Hodže nezgodno odskočila i prevarila Kljajića pa su Kikersi stigli do drugog pogotka čime je praktično bilo rešeno pitanje pobednika.

Partizan je samoj završnici stigao do utešnog gola preko Vladimira Đilasa koji na taj način beleži prvenac u crno-belom dresu.

Poslednju šansu na utakmici imao je Leonardo u nadokandi vremena ali je njegov udarac iz prekida zaustavio golman nemačkog sastava.

Narednu utakmicu crno-beli igraju od 14 časova protiv poljske Korone.

Partizan: Kljajić, Vulićević, El Munir, Ostojić, Miletić, Marjanović, Damnjanović (od 74' Đilas), A. Stevanović, Leonardo, Jovanović, Đuričković;