utorak 08.10.2019.
20:15

Nije loše počelo, ali u drugom poluvremenu je pokvaren utisak.

Beta/SašaĐorđević/Ev

Omladinska U19 reprezentacija Srbije nije uspela da pobedom započne kvalifikacioni turnir prvog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je domaćin turnira, na kojem se još takmiče i Rumunija, Španija i Litvanija.

Prvi rival našim ''Orlićima'' danas je bila selekcija Rumunije, a meč je završen bez pobednika, rezultatom 1:1. Naš tim je poveo u 32. minutu golom Lazara Pavlovića, na asistenciju Filipa Stevanovića, a Rumuni su do izjednačenja stigli početkom drugog poluvremena golom Mikuleskua.

Srbija je nastupila u sastavu: Mićović - Radmanovac, Balaž, Eraković, Stajić - Novaković, Pavlović (Jočić od 68.), Topić - Savić, Zukić (Dostanić od 75.), Stevanović.

Izabranici selektora Ivana Jevića se u drugom kolu 11. oktobra od 14 časova sastaju sa Litvanijom na stadionu Zemuna, a u trećem im je rival Španija. Taj meč je zakazan za 14. oktobar u 14 časova na terenu SC FSS u Staroj Pazovi.

Dodajmo još da je Španija danas savladala Litvaniju sa 2:0 i trenutno je prvoplasirana u grupi. Dve prvoplasirane ekipe izboriće plasman u drugi krug kvalifikacija.