U Humskoj slave trijumf Sevilje!

• 18. maj 2016.

• 22:42

Fudbaleri Sevilje osvojili su trofej u Ligi Evrope, a trijumf španskog sastava nad Liverpulom obradovao je fudbalere Partizana.

Sjajne vesti stigle su u sredu uveče iz Bazela u Humsku, pošto su fudbaleri Sevilje savladali Liverpul u finalu Lige Evrope!

Ukoliko se pitate kakve veze rezultat finala Lige Evrope ima veze sa fudbalskim klubom Partizan onda smo sigurni da niste pročitali članak koji smo objavili 12. maja.

Za one koji nisu pratili, ali i zarad informisanja svih ostalih čitalaca našeg portala, podsetićemo šta trijumf Sevilje u Ligi Evrope znači za fudbalski klub Partizan.

Osvajač trofeja u nacionalnom Kupu Srbije na leto kreće u borbu za plasman u grupnu fazu Lige Evrope za sezonu 2016/2017, a zahvaljujući pobedi Sevilje u kvalifikacije ulazi od drugog kola!

Da je Liverpul osvojio Ligu Evrope Partizan bi kvalifikacije za Ligu Evrope počeo od prvog kola, što znači da bi ranije započeo pripreme i morao da odigra osam utakmica da bi se domogao grupne faze drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Ovako, Partizan preskače prvo kolo kvalifikacija i borbu za grupnu fazu Lige Evrope počinje 14. jula prvom utakmicom drugog kola kvalifikacija.