"Tvrđava" izdržala, Zvezda upisala prvi bod u eliti!

• 18. septembar 2018.

• 22:53

Nošeni podrškom prepune "Marakane" fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da odbiju napade italijanskog Napolija i da na startu Lige šampiona osvoje prvi bod u evropskoj eliti.

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su prvi bod u Ligi šampiona iako su u debitantskom nastupu u elitnom takmičenju bili u podređenom položaju u odnosu na Napoli.

Spoznao je aktuelni šampion Srbije već na startu grupne faze Lige šampiona šta znači igrati u evropskoj eliti, ali je na kraju uspeo da stigne do prvog boda i to je ono što se na kraju piše.

Izabranici Vladana Milojevića remizirali su sa Napolijem 0:0 u prvoj utakmici Grupe C Lige šampiona i to je rezultat koji posle svega viđenog na "Marakani" treba da raduje navijače.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić (C), Degenek, Rodić - Jovičić (od 56' Jovančić), Krstičić - Ben, Čaušić, Marin (od 86' Simić) - Boaći (od 81' Pavkov);

Napoli: Ospina - Hisaj, Albiol, Kulibali, Rui - Alan (od 61' Mertens), Fabian Ruiz, Zjelinski (od 75' Hamšik) - Kaljehon (od 75' Unas), Milik, Insinje (C);

Spektakularna atmosfera u kojoj je aktuelni šampion Srbije ugosio italijanski Napoli nije preterano fascinirala gostujući sastav.

Tribine su bile ispunjene do poslednjeg mesta, na startu je viđena fenomenalna koreografija, ali je u ranoj fazi utakmice moglo da se nasluti kako će se odvijati stvari na terenu.

Domaćin je prepustio sredinu fudbalerima Napolija koji su imali kontrolu nad igrom, ali i pored takvog odnosa snaga nisu uspeli da store veliki broj izglednih prilika.

Najbolje šanse u prvom poluvremenu Anćelotijev tim je imao preko Lorenca Insinjea u 18. i Arkadijuša Milika u 29. minutu, ali je u prvoj situaciji prečka bila saveznik Crvene zvezde, dok je kod Milikovog šuta Milan Borjan odlično intervenisao.

Upravo je Zvezdin golman uz Vujadina Savića i Marka Marina delovao kao najjača karika domaćeg tima tokom prvog dela igre, a slično je bilo i u nastavku susreta.

Drugo poluvreme donelo je još veći pritisak Napolitanaca. U periodu od 56. do 60. minuta viđene su tri zanimljive situacije. Mario Rui je dobro tukao iz slobodnog udarca, lopta je "olizala" gornji deo prečke, ali je dva minuta kasnije rezervista Jovančić uspeo da pripreti opreznom Ospini udarcem sa distance.

Kontra koju je istrčao Pjotr Zjelinski u 60. minutu završena je dobro po Zvezdu, pošto su defanzivci zajedno sa Borjanom uspeli da ga osujete u nameri da zatrese mrežu udarcem iz kaznenog prostora.

Pola sata pre kraja Karlo Anćeloti povlači riskantan potez kojim je pokazao da je u Beograd došao po tri boda. Umesto defanzivnog veziste Alana u igru je ušao Dris Mertens koji posle samo tri minuta na terenu ulazi u izglednu šansu ali loptu šalje tik pored stative.

Pritisak koji je odbrana Crvene zvezde trpela rastao je iz minuta u minut, pa smo tako već u 67. minutu zabeležili situaciju u kojoj je Milan Rodić izbacio loptu sa gol linije.

Dvadeset minuta pre kraja Crvena zvezda konačno uspeva da se oslobodi pritiska na kratko i upravo u tim trenucima Ričmond Boaći uspeva da uputi udarac iz okreta koji ipak nije ozbiljnije ugorzio Ospinu.

Gosti su i u završnoj četvrtini utakmice nastavili sa napadima ali je Milan Borjan odlično obavljao posao i uspevao da pokupi sve ono što je išlo kroz peterac i ka okviru gola.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu domaćin je imao deset minuta pre kraja. Ričmond Boaći se našao u poziciji da uputi udarac sa ivice kaznenog prostora i prava je šteta što nije gađao uglove već je lopta završila u reonu koji je Ospina dobro pokrio.

Zvezda je do kraja uspela da odbije napade Napolija koji su lagano jenjavali kako se bližio 90. minut. Na kraju osvojen bod kojim u redovima šampiona Srbije mogu da budu potpuno zadovoljni.

Narednu utakmicu u Ligi šampiona fudbaleri Crvene zvezde igraju 3. oktobra na "Parku Prinčeva" protiv Pari Sen Žermena.