Tumbi se ''smeši brk'', srpski napadač briljira u Rusiji!

subota 31.10.2020.
14:12

U sjajnoj je formi pred meč odluke za plasman na Evropsko prvenstvo.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U Rusiji se ovog vikenda igra 13. kolo tamošnje Premijer lige, a na otvaranju je danas Rubin u Kazanju ubedljivo savladao Arsenal iz Tule sa 3:1.

Ova utakmica nam je posebno interesantna zbog Đorđa Despotovića, srpskog reprezentativca koji predvodi napad Rubina i koji od početka sezone igra u vrlo dobroj formi.

On se i danas upisao u strelce, postigao je prelep gol u 22. minutu, kada je Rubinu doneo vođstvo od 2:0, a dva minuta ranije Starfelt je ''načeo'' goste.

Bakaev je u 53. minutu povisio na 3:0 i osigurao trijumf, a  počasni gol za goste postigao je Pančenko u 83. minutu za konačnih 3:1.

Rubinu je ovo šesta pobeda u 13 odigranih kola, a Despotović je postigao svoj šesti gol i nalazi se na deobi drugog mesta na listi strelaca, iza Ekvadorca Noboe iz Sočija, koji je postigao jedan gol više.

Despotovićeva forma svakako može da raduje i selektora reprezentacije Srbije Ljubišu Tumbakovića u susret duelu sa Škotskom u finalu plej-ofa za plasman na Evropsko prvenstvo.