Trofej Kupa posle pet godina u Humskoj!

sreda 11.05.2016.
20:57

Solidna predstava u Gornjem Milanovcu sa očekivanim epilogom - Partizan je novi osvajač Kupa Srbije, prvi put posle pet godina, a Ivanjičani će morati da sačekaju neku novu priliku za prvi trofej.

partizan.rs/MiroslavTodorović

Ekipa Partizana osvajač je Kupa Srbije za sezonu 2015-16, posle večerašnjeg trijumfa nad Javor Matisom rezultatom 2:0!

Sam početak meča je protekao u nešto konkretnijoj igri Javor Matisa, a posle nekih šest minuta i prvog pokušaja Gogue sa nekih 25 metara, crno-beli su počeli da uspostavljaju inicijativu na terenu.

Nemanja Mihajlović je ubrzo pripretio golu Đogatovića posle odličnog centaršuta Golubovića sa desne strane, ali je lopta završila iznad prečke.

Ali, u jeku inicijative crno-belih, usledio je odgovor Ivanjičana u 28. minutu posle kornera, kada se Brašanac sapleo ispred Josovića, a fudbaler Javor Matisa poslao loptu pored gola.

Imao je sreće Partizan u toj situaciji, a samo minut kasnije nova prilika za Mihajlovića na drugoj strani, šutirao je pod prečku, ali je Đogatović odlično reagovao.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena, Partizan je bio sve konkretniji, u 34. minutu je i Vulićević imao odličan pokušaj, ali lopta ponovo završava u korneru.

Međutim, razlika je što je ovoga puta Partizan uspeo korner da pretvodi u gol.

Nemanja Mihajlović je odlično izveo udarac iz ugla, pronašao je Marka Jovanovića u kaznenom prostoru, a iskusni štoper crno-belih udarcem glavom šalje loptu pod prečku gola Vladana Đogatovića - 1:0 za Partizan!

Taj pogodak možete da vidite OVDE.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, ali na početku drugog i previše, kako na terenu, a još više na tribinama.

Tek što je počelo drugo poluvreme, ekipa Javor Matisa je stvorila stopostotnu priliku, kada je Josović umakao štoperima Partizana, izbio sam ispred Šaranova, ali je umesto mreže pogodio stativu gola crno-belih!

U tim trenucima počela je i bakljada dela navijača Partizana, koji su izazvali prekid meča i pritom pogodili u glavu pomoćnog arbitra Dalibora Đurđevića, srećom bez ozbiljnijih posledica.

Glavni sudija Milorad Mažić je nešto kasnije poslao igrače obe ekipe van terena, a tek posle druge molbe kapitena Partizana Saše Ilića, ''Grobari'' su prekinuli sa izazivanjem incidenata i omogućili nastavak utakmice.

Kada su u pitanju nove prilike za golove, Partizan je u 74. minutu preko Vlahovića bio najbliži drugom golu, ali je lopta okrznula stativu i završila u gol-autu.

S druge strane, Ivanjičani su propustili još jednu priliku posle kornera, pa je do kraja ostalo 1:0 za crno-bele koji trofejno završavaju ovu turbulentnu sezonu i ''overavaju'' plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Rezultatska neizvesnost je potrajala sve do sedmog minuta nadoknade vremena, kada je posle akcije Alena Stevanovića, Dušan Vlahović matirao Đogatovića, za konačnih 2:0 i veliko slavblje crno-belih!

Partizan: Šaranov, Vulićević, Jovanović, Gogua, Bogosavac, Everton, Brašanac, Ilić, Golubović (A. Stevanović od 90.), Mihajlović, Božinov (Vlahović od 70.).

Javor Matis:  Đogatović, Josović, Docić, Ađuru (Eliomar od 65.), Dražić, Stojaković, Crnomarković, Miletić, Đokić, Milović, Gajić (Vujović od 79.).