Titula ostala pod Bagdalom!

• 22. april 2014.

• 17:51

Fudbaleri Partizana doživeli su treći ovosezonski poraz na gostovanju Napretku u Kruševcu čime su praktično izgubili trku za šampionsku titulu pet kola pre kraja sezone.

Šestostruki uzastopni šampion Srbije poražen je na gostovanju Napretku u Kruševcu čime je pet kola pre kraja gotovo izgubio šanse da odbrani trofej i nastavi dominaciju koja je i počela pobedom nad Napretkom.

Izabranici Nenada Lalatovića slavili su rezultatom 2:0 (1:0) što je najteži poraz Partizana u tekućoj sezoni a ovaj trijumf Napretka ostavlja mogućnost fudbalerima Crvene zvezde da uvećaju prednost nad Partizanom na šest bodova pred subotnji "večiti derbi".

Golove pogledajte OVDE!

Napredak - Krznarić, Cvetković, Udovičić, Janičić, Milošević I., Mićić, Gavrić, Regan (od 89' Vukmirović), Vidaković (od 66' Božović), Dimitrov (od 77' Milanković), Trujić.

Partizan - Lukač, Obradović, Volkov, Trajković, Stanković, Drinčić, Brašanac (od 60' Lazović), Ilić, Luka (od 46' Malbašić), Pantić (od 54' Ninković), Škuletić.

Kako su i najavljivali, fudbaleri Napretka su se od starta hrabro suprotstavili aktuelnom šampionu.

Partizan oslabljen neigranjem Vulićevića i Živkovića, sa nedovoljno oporavljenim Lazovićem na klupi pokušao je da odmah izvrši pritisak, mladi Pantić je u trećem minutu imao dobar pokušaj sa dvadesetak metara, ali odmah zatim i domaći pokazuju koliko su opasni u kontranapadima.

Imali su situaciju jedan na jedan posle kornera za Partizan an drugoj strani, ali je Pantić uspeo da zaustavi tu akciju.

Usledilo je po par pokušaja jednih i drugih iz daljine, a prva velika prilika viđena je u 22. minutu i imali su je fudbaleri Napretka.

Nikola Trujić je povukao novu kontru posle greške Trajkovića na sredini, ali kad je došao pred kazneni prostor Partizana previše je oklevao, dozvolivši Trajkoviću da se vrati i prekine tu akciju.

Ali, Napredak je nastavio u istom stilu, dok Partizan nije imao rešenja u napadu, izuzev sporadičnih pokušaja Luke.

I onda, kao posledica takve igre došao je i vodeći gol Napretka u 31. minutu. Ponovo Trujić probija po levoj strani, centrira za Vidakovića, ovaj je umakao odbrani Partizana i sa nekih šest metara poslao loptu u mrežu Lukača - 1:0!

Do kraja prvog poluvremena beležimo i solidan pokušaj Drinčića iz slobodnog udarca, kao i još jednu sjajnu kontru Napretka, koja je, poput one iz 22. minuta, završena preteranom neodlučnošću Trujića.

Ostalo je 1:0 za Kruševljane posle prvih 45 minuta, težak posao za Partizan u nastavku.

Shvatio je Marko Nikolić u poluvremenu da je vrag odneo šalu pa je već u poluvremenu izvršio prvu promenu i poslao na teren Filipa Malbašića umesto Predraga Luke.

Krenuli su crno-beli agresivno čim je sudija Novica Anđelovski dao znak da se igra nastavi a Petar Škuletić stigao je do sjajne pozicije za udarac već u 46. minutu. Savladao je napadač Partizana u tom trenutku Nemanju Krznarića ali je lopta završila na desnoj stativi.

Nedugo nakon Škuletićeve prilike Dimitrov je propustio priliku da mnogo ranije duplira prednost Napretka nakon što je previše oklevao i dozvolio Vojislavu Stankoviću da otkloni opasnost posle sjajne kontre koju je povukao Vidaković.

Do 60. minuta Nikolić je na teren poslao Nikolu Ninkovića i Danka Lazovića a potonji je propustio drugu najbolju priliku za crno-bele u drugom delu meča.

Centrirao je Ninković u 64. minutu a Danko Lazović glavom šalje loptu tik pored stative, iako je bio neometan u skoku.

Pritisak Partizana sa početka drugog dela igre polako je jenjavao kako je susret ulazio u svoju završnu fazu ali Napredak nije odustajao od svoje postavke igre u kojoj su kontranapadi bili najveća pretnja za gol Milana Lukača.

Upravo je posle promašaja Petra Škuletića iz 72. minuta sevnula kontra koju Gavrić pokušava da završi rezantnim udarcem, a onda Milan Lukač kratko odbija loptu na koju natrčava rezervista Božović i duplira prednost Napretka na 2:0!

Posle pogotka Božovića gosti su se našli u neverici pa se nije ni moglo očekivati da će crno-beli za dvadesetak minuta uspeti da postignu tri gola i tako nastave borbu za trofej.

Napredak je u Kruševcu naneo treći poraz Partizanu koji je ujedno i najubedljiviji u tekućoj sezoni.

Mnogo važniji podatak je taj da crno-beli više ne drže sudbinu u svojim rukama i da će Zvezda eventualnom pobedom nad Radničkim iz Niša pobeći na šest bodova prednosti pet kola pre kraja sezone.