Titula ostaje na "Marakani"!

nedelja 05.05.2019.
19:55

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost i na taj način odbranili šampionsku titulu.

Beta/Branislav Božić/Ds

Sve četiri utakmice 35. kola plej-ofa Super lige Srbije odigrane su u terminu od 18 časova, a u centru pažnje bila je ona na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda je ugostila lučansku Mladost i slavila minimalnim rezultatom 1:0 (0:0), pa je dva kola pre kraja odbranila šampionsku titulu!

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Savić, Babić, Rodić - Jovičić (od 80' Gajić), Jovančić - Ben, Marin, Vukanović (od 62' Ivanić) - Joveljić (od 61' Pavkov);

Mladost: Rosić - P. Jovanović, Milošević, Šatara, Leković - Andrić, L. Jovanović (od 80' Pavlović) - Pejović, Radivojević (od 87' Ristić), Bojić (od 84' Odita) - Bojović.

Ekipa Vladana Milojevića namučila se u četvrtom ovosezonskom susretu sa ekipom Mladosti, ali je na kraju upisala trijumf koji joj je obezbedio 29. šampionsku titulu.

Mladost je imala zrelije prilike u prvom poluvremenu. Gosti su pretili preko Petra Bojića i Vladimira Radivojevića ali nije bilo promene rezultata.

U nastavku više uzbuđenja. U 66. minutu sudija Čolović pokazuje na belu tačku, ali golman Rosić brani udarac El Fardu Bena!

Nedugo zatim drugi žuti karton za Marka Gobeljića i Zvezda ostaje sa desetoricom u poslednjih dvadeset minuta, ali i pored toga uspeva da stigne do trijumfa.

Osam minuta pre kraja rezervista Milan Pavkov dobija povratnu loptu i pogađa za trijumf Crvene zvezde koja tako posle 12 godina uspeva da odbrani titulu.