Švedska - Srbija (uživo)

• 05. jun 2012.

• 18:54

Reprezentacija Srbije u Stokholmu igra poslednji meč na aktuelnoj turneji. ''Orlovi'' konačno stigli do prvog gola na turneji, ali Subotićev pogodak nedovoljan za povoljniji rezultat - 2:1 za Švedsku.

U odsustvu Baneta Ivanoviće, Srbiju sa kapitenskom trakom predvodi Zoran Tošić. Prvi je pripretio, pogađate, Zlatan Ibrahimović, ali je odbrana Srbije uspela da ga zaustavi u drugom minutu.

Prva intervencija Branimira Aleksića nije bila najsigurnija. Mladi golman ''Orlova'' najpre je bio primoran da istrči van kaznenog prostora, ali je loše izbio loptu, što domaći umalo nisu kaznili. Ipak, Aleksić je na kraju uspeo da zaustavi pokušaj Šveđana sa dvadesetak metara.

Za sada slična slika na terenu, kao u duelima sa Španijom i Francuskom. Domaći imaju inicijativu, naši vrebaju priliku za kontranapad.

Ipak, u devetom minutu prvu priliku za ''Orlove'' imao je Lazović, šutirao je sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Pet minuta kasnije najlepša akcija Srbije od početka meča. Kombinacija Petrovića i Lazovića, a Tošićev šut zaustavio je golman Isakson. U svakom slučaju, znaci ohrabrenja...

Novi pokušaj kapiten Srbije imao je i u 19. minutu, posle akcije sa Obradovićem, ali je ovog puta poslao loptu pored gola.

''Orlovi'' definitivno konkretniji u dosadašnjem toku meča, ali do vođstva stiže Švedska u 23. minutu.

Posle kornera sa desne strane, Toivonen je iskoristio kiks Aleksića za vođstvo Šverđana od 1:0.

Ali, samo pet minuta trajalo je vođstvo domaćih. Korner ovog puta na drugoj strani, izvodi ga Lazović, a Subotić udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 1:1!

U 37. minutu Petrović je pokušao sa dvadesetak metara, iz akcije koja je mnogo više obećavala, kada se otvorio prostor Tomiću po desnoj strani.

Lazoviću je u tim trenucima poništen i gol, zbog prethodnog prekršaja Lekića. U svakom slučaju, prvo poluvreme je donelo napredak u igri ''Orlova'' u odnosu na dva prethodna meča.

Početak drugog poluvremena ipak pripada Šveđanima - 2:1!

Kahriman, koji je u poluvremenu zamenio Aleksića na golu skrivio je jedanaesterac posle prekršaja nad Toivonenom, a siguran sa bele tačke bio je Ibrahimović.

Na terenu je od 46. minuta i Stefan Šćepović umesto Lekića, a u poslednjih pola sata priliku je dobio i Matić umesto Ignjovskog.

Nema mnogo uzbuđenja u nastavku, mirna igra, domaći zadovoljni vođstvom, a ''Orlovi'' još uvek ne uspevaju da ozbiljnije priprete.

U poslednjih 15 minuta Mihajlović će pokušati sa Kolarovim umesto Obradovića. Minut kasnije Zoran Tošić je imao otvoren prostor, ali ga je jedan fudbaler domaćih ipak zaustavio na ivici kaznenog prostora.

Ako je za utehu, Tošić je sa Ibrahimovićem podelio ulogu najboljeg igrača utakmice.

Švedska: Iskason, Lustig, Melgberg, Grankvist, Martin Olson, Kalstrom, Svenson, Larson, Ibrahimović, Elm i Toivonen.

Srbija: Aleksić, Luković, Maksimović, Subotić, Ignjovski, Petrović, Tomić, Obradović, Lazović, Zoran Tošić i Lekić.