sreda 29.01.2020.
21:21

Koliko je u početku izgledalo realno, sada je već situacija znatno drugačija.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Partizanov najznačajniji letošnji transfer bila je prodaja napadača Rikarda Gomeša, koji je za tri miliona evra prešao u Al Šaržu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Ali, uz ta tri miliona, Partizan ima priliku da zaradi i dodatnih 600.000 evra na ime bonusa u slučaju da Al Šarža sa Rikardom u timu osvoji šampionsku titulu.

Zato je ove sezone šampionat UAE posebno zanimljiv crno-belima, koji se nadaju tituli Al Šarže i dodatnoj zaradi.

I zaista, na početku sezone Al Šarža se izdvojila na vrhu tabele posle nekoliko kola, Rikardo je postizao golove, ali od sredine decembra sve se promenilo.

Bivši napadač Partizana je ušao u golgetersku krizu, a Al Šarža u seriju poraza.

Danas je u meču 14. kola pretrpela i četvrti uzastopni poraz, i to od poslednjeplasiranog Korfakana, kome je ovo prva pobeda od početka sezone!

Korfakan je posle preokreta u drugom poluvremenu slavio sa 2:1, a kod gostiju je Rikardo Gomeš i ovoga puta odigrao svih 90 minuta.

Sada Al Šarža ima čak 11 bodova manje od vodećeg Al Ahlija iz Dubaija, pa je osvajanje titule sada veoma teška misija za Rikarda Gomeša i drugove.