Superligaški "Orlovi" odoleli u San Dijegu!

ponedeljak 30.01.2017.
00:22

Prijateljska utakmica između reprezentacija SAD i Srbije završena je remijem bez golova, a fudbaleri koji nastupaju u Superligi pokazali su se u jako dobrom svetlu i zaslužili sve pohvale.

Beta/BranislavBožić/Ds

Reprezentacija Srbije sačinjena od igrača iz Superlige pokazala se u lepom svetlu protiv selekcije Sjedinjenih Država u San Dijegu pošto se izborila za remi bez golova (0:0) u jako borbenoj utakmici koja je imala veći značaj za domaću selekciju.

Utakmica koja je za reprezentaciju SAD imala veći značaj zbog činjenice da je Brus Arena upisao svoj povratnički debi na klupi "Jenkija" odigrana je pred nešto više od 20.000 ljubitelja fudbala na stadionu "Kaukom" u San Dijegu.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio konkretniji i opasniji po gol Filipa Manojlovića, ali i pored toga nije bilo udarca u okvir gola koji bi namučio golmana Crvene zvezde.

Amerikanci su tokom prvog dela meča bili najkonkretniji u 19. i 39. minutu ali su Džermejn Džons i Darlington Nagbe šutirali pored gola. Džons je hvatao volej sa dvadesetak metara i za malo bio neprecizan, dok je Nagbe prevario Ćirkovića a potom loptu poslao pored leve stative Manojlovićevog gola.

"Orlovi" su u 22. minutu prvog poluvremena oštećeni za penal jer je Greg Garza oborio Jovana Đokića na ivici kaznenog prostora ali je sudija "izvukao" prekršaj i dodelio Srbiji slobodan udarac iz kojeg Paločević nije uspeo da ugrozi protivnički gol.

Drugo poluvreme bilo je mnogo borbenije u odnosu na prvo pa smo u nekoliko situacija praktično gledali takmičarski meč jer se igrači nisu štedeli.

Amerikanci su ponovo bili opasniji ali ne i konkretni kada se radi o ozbiljnim prilikama, dok je Srbija na mahove pokušavala da ugrozi protivnički gol što joj i nije polazilo za rukom.

Selektor Slavoljub Muslin u nastavku je napravio šest promena, a Srbija je svoju najbolju priliku na meču imala u 89. minutu nakon kontranapada koji je završio Lazar Jovanović udarcem koji je krajnjm naporom uspeo da odbrani golman Rimando.

Odmah nakon te prilike Amerikanci su mogli da nas kazne ali je Pontius šutirao tik pored desne stative gola Filipa Manojlovića pa promene rezultata nije bilo.

SAD: Rimando, Maršal, Birnbaum, Garza, Zusi, Klještan, Bredli, Džouns, Altidor, Nagbe, Bedoja;

Srbija: Manojlović, Ćalasan (od 55' Simonović), Maraš, Planić, Miletić, Ćirković, Paločević (od 64' Mrkić), Đokić (od 77' Jevtović), Plavšić (od 81' L. Jovanović), S. Jovanović (od 65' Alivodić), Gobeljić (od 54' Klisura);