Superliga Srbije - Prvi poraz Lučanaca, "dželat" Obrovac!

petak 31.08.2018.
19:55

Odličan meč na otvaranju novog kola u najjačem srpskom takmičenju.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U prvom meču sedmog kola Superlige Srbije, fudbaleri Mačve trijumfovali su u Lučanima protiv ekipe Mladosti sa 2:1.

Gosti su poveli u 19. minutu golom Nenada Gavrića iz lepe akcija sa leve strane kada je kombinovao sa Obrovcem i lepo pogodio levu stativu golmana Rosića od koje se lopta odbila u mrežu.

Lučanci su dominirali tokom većeg dela prvog poluvremena i bez obzira na primljen gol nisu klonuli duhom. To im se isplatilo u 27. minutu kada je Aleksandar Pejović sa penala izjednačio rezultat.

Nastavili su domaćini sa pritiskom i u drugom delu igre, ali je Mačva iskoristila veliki prostor na protivničkoj polovini.

Probao je Tumbasević dva puta odličnim udarcima, jednom je čak Puletić i bio savladan, ali se isprečila stativa.

Kaznu za brojne promašaje Mladosti doneo je Ivan Obrovac lepim golom sa distance u 81. minutu.

Pokušao je strateg domaćih Neško Milovanović da razmrda ekipu uvođenjem Markoskog i Golubovića u igru, ali promene rezultata nije bilo.