nedelja 26.08.2018.
21:19

Uzbudljiv meč u Šapcu.

Sportske.net/Nikola Krstić

U šestom kolu Superlige Srbije, fudbaleri Partizana su trijumfovali u Šapcu protiv ekipe Mačve rezultatom 3:1.

Prvo poluvreme u Šapcu bilo je u znaku terenske inicijative Mačve što nije uobičajeno za "Parni valjak".

Već u 15. minutu videli smo sporan momenat kada su domaćini mislili da je trebalo da dobiju penal, ali kontakt između Šušnjara i Miletića nije bio dovoljan da arbitar pokaže na belu tačku.

Pored nekoliko opasnih situacija pred kaznenim prostorom "Crno-belih", usledila je najkonretnija do 34. minuta kada je Gavrićev udarac "skinuo" Kljajić.

Samo minut kasnije dosuđen je jedanaesterac za Šapčane kada je Gavrić pao nakon kontakta sa Šćekićem. Đorđić je pokazao na penal.

Filip Kljajić je uspeo da ukroti udarac Nenada Gavrića, ali je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde bio neuomoljiv iz drugog pokušaja.

Partizan je od tog trenutka krenuo hrabrije i to im se umalo isplatilo u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Kosović poslao loptu daleko preko prečke sa nekoliko metara.

Nastavili su puleni Bate Mirkovića u istom ritmu i u drugom poluvremenu kada smo videli totalni preokret.

Zapretio je Partizan u 59. minutu preko Pantića, ali je devet minuta kasnije Nemanja Nikolić svojim prvim golom u domaćem šampionatu kao igrač Partizana doneo izjednačenje.

Domaći su pokušali da nastave istim ritmom, međutim Partizan je samo dodatno pojačavao gas.

Prednost beogradskoj ekipi doneo je Danilo Pantić sjajnim udarcem iz slobodnog udarca, a sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Rikardo u 86. minutu meča.

Mačva: Puletić - Pejović, Lazarević, Ristivojević, Marić - Adamović, Ivić, Jovanović - Gavrić, Šušnjar, Gemović.

Partizan: Kljajić - Enake, N. R. Miletić, Marković (od 72.Miletić), Urošević - Šćekić, Kosović (od 46. Rikardo), Zakarić,Pantić, Ivanović - Nikolić.

51 Komentara

Pixi GOOL iz kornera
Tuesday, 28.08.2018
08:44

Nisam ni pratio utakmicu jer sam unapred znao da ce Macva biti pokradena u vlastitoj kuci.

RIP KOBE
Monday, 27.08.2018
14:13

nema objasnio svima kako se igra fudbal juce i pokazao gazdi ko smo. prvi gol je bio iz ofsajda i pored toga je sudjenje ocajno bilo kao i nasa igra u prvih 45 minuta.

petar000
02:07

Nije bilo ofsajda. A i da jeste to je nista u odnosu na to kakav kriterijum imaju sudije na utakmicama Partizana. Znaci, ovi iz macve su prvi zuti karton dobili posle trideset prekrsaja koje su napravili. Pa kako mozes igrati fudbal kad se utakmica prekida na svakih petnaest sekundi, na svaka dodavanja. I sve se to radi bez ikakve kazne. Da igramo lose to stoji, ali da nas sudije masakriraju to je fakat.

RIP KOBE
18:23

nismo toliko ni igrali lose koliko je sve to sto si gore naveo uticalo.

3x3
01:01

Svi mi koji smo znali da ce preokrenuti partizan... Jako providno je bilo.

magister
00:40

Prvo poluvreme - očaj. Šćekić? Pljuvači Jevtovića, zar ne možete da priznate da je doktor i za Zdjelara i za Šćekića. U juniorima - Pantazis, akademik. Juniori u jako dobroj utakmici, pobedili Zvezdu u gostima, 2 : 1 (bilo 2 : 0 do 90-og, mogli da daju još, glup penal u poslednjem minutu). Očekujem titulu i plasman LŠ, jer imamo fantastičan tim, nove Partizanove bebe. Kadeti, takođe u gostima 3 : 1 dobili Zvezdu. Penal koji je svirao sudija je smešan, da je VAR, poništio bi ga sudija. Takođe, nenormalno je da sudija nije nadoknađivao vreme. Nebitno je da li je bilo za očekivati da Mačva da 2 ili 3 gola za ta sledeća 2, 3 minuta. Ali, trebalo je produžiti i dati šansu. Zašto ovaj Urošević ima prednost nad Šehovićem? Kakva je greška napravljena sa Bogosavcem, koji profesor za sve naše leve bekove. A naš dečko, školovan. Partizan vode nefudbalski ljudi, koji samo gledaju kako da nešto otkinu.

ercov
15:25

Slazem se tobom da je Jevtovic bio nasa najznacajnija defanzivna karika tima ali ga bas pretera sa tom titulom doktora jer decko sem te defanzive nista drugo nije posedova, ni tehniku kao ni najnormalniju za veznjaka pas igru a sto se tice Scekica veoma rano donosis zakljucke o njemu nakon samo jedne ipo utakmice. Sto se tice Bogosavca tu se u potpunosti slazem sa tobom jer pored toga sto je nase skolovano dete on poseduje nevidjenu brzinu i veoma dobru tehniku za jednog beka sto bi ovom timu i te kako bilo od koristi. Najveci krivac ovako haoticnog igrackog kadra Partizana stoji u imenu Ivice Ilijeva i njegovog dojucerasnjeg trenera Djukica.

magister
14:12

Naravno da niko ne može da misli da je Jevtović doktor fudbala, ja sam ga promovisao u doktora u odnosu na Zdjelara i Šćekića. Nema Jevtović neophodnu tehniku za veznjaka, ali načinom igre to nadoknađuje, a odigravao je iz prve, tačno i češće su mu lopte išle u dubinu u odnosu na ovu dvojicu, pa čak dovoljno i za više standarde. Njegova igra u defanzivi je vrh, kao i igra glavom. Nedostatak, najveći, koji nije prevazišao, tiče se neumeća da povuče, da krene u akciju, pa da je i nastavi - protrčavanjem, duplim pasom i slično. To je retko radio. Inače, tehniku prijema lopte, a pogotovo - usmeravanja uklizavanjem protivniku i izbijanjem - prema svojim igračima, imao je na nivou najboljih zadnjih veznih.

petar000
02:14

Scekic nije ni izbliza toliko los koliko ti pises sada. Sad cu ti reci bar jednu stvar u kojoj je bolji od svih zadnjih veznih koje smo imali u poslednjih nekoliko godina. To je sposobnost da iz prve odigra pas unapred i cinjenica da vecina njegovih dodavanja ide ka protivnickom golu, a ne ka nasem golmanu. Meni je to sasvim dovoljno za pocetak. Ima solidan radijus kretanja, visok je, mozda malo sporiji nego sto bi trebao biti veznjak, ali nije ni Jevtovic bio brzi.Nas najveci problem su igraci od kojih se ocekuje kreacija, ideja, vic. Znaci Pantic i Kosovic koji bukvalnojedan upotrebljiv pas unapred nemaju. Dalje, ne mogu nikog da predriblaju, pretce i sto je najtragicnije nemaju te ofanzivne reakcije na prvu loptu. Prvi put kada je Pantic odigrao iz jednog dodira odmah smo dali gol. Znaci, ne moze biti krivac za losu igru igrac koji je dosao pre dva dana. Da te ne podsecam kako smo izgledali prosle sezone sa Jevtovicem na toj pozicije. ne moze se reci da smo bili ista bolji nego sto smo sad.

Bianconeri Belgrado
Sunday, 26.08.2018
22:26

Sve mozes da mi kazes,al da ce Kljajic da odbrani penal to ti ne bi verovao.

Ša-la-la-la
22:23

Kakva lepotica? Lopta pogodila živi zid i prevarila golmana.