• Autor: Ivan Cvetković

• 02. septembar 2018.

• 20:54

Na kraju ubedljiva pobeda Zvezde.

U derbiju sedmog kola Superlige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Vojvodine u Novom Sadu rezultatom 4:1.

Povela je Zvezda u 16. minutu meča kada je Milan Pavkov iskoristio nespretnu reakciju Rockova koji se okliznuo i uspeo da ga savlada iskosa sa desne strane.

Međutim, radost gostiju trajala je svega četiti minuta.

Nakon šuta Fofane u 20 minutu, Ognjen Đuričin je ispravio svog saigrača i pospremio loptu u praznu mrežu za izjednačenje.

Nemile scene videli smo u 24. minutu kada su se sudarili Pavkov i Rockov, golman Novosađana je čak izgubio svest u jednom trenutku, ali se sve završilo u najboljem redu. Obojica fudbalera su ipak morala da napuste teren i budu zamenjeni.

U 44. minutu, Ben je izveo penal nakon prekršaja nad Jovančićem i rutinski savladao rezervnog čuvara mreže domaćih Simića za novo vođstvo.

Mogao je Eze da izjednači u prvom minutu nadoknade, ali je njegov udarac sprečio Borjan.

Drugo poluvreme donelo nam je nešto slabiji ritam, ali i potvrdu pobede favorita.

Ben je u 77. minutu iskoristio asistenciju Simića koji je prošao po levoj strani i svojim drugim pogotkom otklonio sve dileme oko pitanja pobednika na ovom meču.

Konačnih 4:1 postigao je Srđan Babić golom u poslednjem trenutku meča nakon kornera Krstičića.