subota 15.09.2018.
22:19

Kakva Zvezda, strašna Zvezda!

Beta/Branislav Božić/Mo

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 6:0 u osmom kolu Superlige Srbije.

Novi-stari napadač Zvezde Boaći imao je priliku da postigne gol već u 12. minutu kada je šutirao pravo u Vasiljevića.

Imali su Surduličani opasnu kontru u 21. minutu, ali Zlatanović nije najbolje zahvatio loptu u srcu kaznenog prostora.

Crvena zvezda Rajko Mitic Marakana

Šest minuta kasnije, golman gostiju Vasiljević dobio je crveni karton nakon prekršaja nad Boaćijem na dvadesetak metara od svog gola

U 33. minutu, Zvezda stiže do vođstva upravo preko Ričmonda Boaćija nakon sjajne asistencije novajlije Marka Marina.

Upravo je nekadašnji reprezentativac Nemačke Marko Marin povisio na 2:0 nakon odličnog udarca sa distance u donji desni ugao golmana gostiju. Akciju je započeo Čaušić, asistent je bio Boaći - savršena akcija trija novajlija.

Prošlo je tek sedam minuta u drugom delu igre, a Zvezda je povisila na 3:0. Odličnu akciju sa desne strane i asistenciju Stojkovića iskoristio je Kafu.

Nastavio je Ričmond Boaći sa kanonadom u 62. minutu kada je iskoristio asistenciju Simića sa leve strane i zatresao mrežu u gornjem levom uglu gola.

U 69. minutu mogao je do pogotka i Ebisilio, ali je njegov udarac završio na stativi.

Ono što nije učinio on, uradio je Goran Čaušić četiri minuta kasnije i tako kompletirao učinak trojice pojačanja u poslednjim satima letnjeg prelaznog roka.

U 81. minutu proradio je i Nikola Stojiljković pošto je glavom pogodio nakon sjajne akcije i poteza Rodića sa leve strane, te tako postavio konačnih 6:0.

Šampion Srbije nije mogao da zamisli bolju uvertiru pred duel Lige šampiona sa Napolijem za tri dana.