Sudije opet u centru pažnje, Partizan iz penala do tri boda!

nedelja 20.09.2020.
20:54

Biće materijala za analizu...

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Partizana pobedili su u Užicu ekipu Zlatibor Čajetine rezultatom 1:0 (0:0) u osmom kolu Superlige Srbije.

Jedini pogodak na meču postigao je Bibras Natho iz penala u 80. minutu, ali će u centru pažnje biti sudijske odluke, jedna u prvom, jedna u drugom poluvremenu. U prvom je Partizan oštećen, jer je pomoćni sudija poništio gol Matića, dok je u drugom dosudio penal crno-belima posle sumnjive situacije kada je glavni arbitar video igranje rukom u šesnaestercu.

No, da krenemo redom...

U prvom poluvremenu, nije bilo mnogo dobrih prilika, ali je zato jedan detalj obeležio ovaj period.

U 34. minutu, Bojan Matić je zatresao mrežu Zlatibora, ali su sudije signalizirale ofsajd.

Na usporenom snimku se vidi da je to bila u najmanju ruku sumnjiva situacija, odnosno da napadač Partizana nije bio u nedozvoljenoj poziciji. U trenutku dodavanja, ostala je noga igrača Zlatibora, Matić je bio u dozvoljenoj poziciji.

Domaći su najbolju šansu imali neposredno posle te situacije, Đakovac je sam izašao pred Popovića iskosa sa leve strane i pokušao da ga prebaci, ali se golman Partizana istakao odličnom intervencijom.

Do odlaska na odmor, Marković je pokušao glavom, potom i Matić sa peterca, ali golova nije bilo.

Baner 12

Aleksandar Stanojević je na poluvremenu odlučio da napravi dvostruku izmenu, u igru je uveo Sadika i Filipa Stevanovića, a izašli su Matić i Denis Stojković.

Partizan je krenuo u ofanzivu, domaći su šansu čekali iz kontri i da u 51. minutu Miljković nije bio na pravom mestu da preseče dodavanje ka Jezdimiroviću, Zlatibor bi imao stopostotnu šansu.

Crno-beli su uzvratili, Marković je proigrao Asana, čiji je šut sa 14 metara protutnjao pored stative.

Nakon toga, na isteku sata igre, Stanojević je uveo i Natha umesto Smiljanića i morao je da krene u još žešću ofanzivu.

Upravo je Natho 20 minuta pre kraja imao opasan šut sa nekih 18 metara, ali je lopta prošla pored stative. Prethodno se istakao i sjajni golman Miloš Čupić, koji je skinuo loptu sa glave Vitasa, a onda i zaustavio pokušaj Stevanovića.

I onda, novi sporan detalj, koji je obeležio drugo poluvreme, posle kornera Partizana, sudija je pokazao na belu tačku, pošto je procenio da je jedan igrač Zlatibora igrao rukom. Usledio je žestok protest domaćih igrača, koji su ubeđeni da je sudija napravio kardinalnu grešku, a celu situaciju možete videte u prilogu.

Do kraja utakmice, domaći nisu imali snage da uzvrate, crno-beli su imali prednost i nije bilo potrebe da srljaju ka protivničkom golu. Stanojević je uveo i Bojana Ostojića umesto Lazara Markovića, kako bi zatvorio prilaze golu.

Partizan je osvojio tri boda, sada ih ima 18, ali je jasno da je pred Stanojevićem još mnogo posla...

10:02

Uvek su vesti o partizanu kad se radi o kradji i otimacini u srpskom u srpskom fudbalu ljepi.

06:08

Zanima me misljenje cuvenog fudbalskog strucnjaka Vuletica..na latinskom ili jos koji citat Njegosa

gorango
Sunday, 20.09.2020
23:58

Nadam se da ce i sada drasticno da kazne sudije kao i one koje su pogresili sa Zvezdom.

Сотир Ђубре V.1.0
23:21

Саопштења почела да делују...

magister
23:17

Možemo posle svake utakmice da pravimo okrugle stolove i stvaramo atmosferu *držte lopova*, da se ne bi videle neke (ubeđen sam u to) očigledne stvari.

Šta se danas u stvari dogodilo na utakmici Zlatibor : Partizan? U prvom poluvremenu je poništen gol iz ofsajda koji izgleda - nije postojao. Utakmicu je odlučio gol iz penala - koji je izgleda pogrešno dosuđen.

Gledao sam više puta obe situacije. Sa usporavanjem i zaustavljanjem slike. I zato sam za obe situacije napisao *izgleda*... Zato što se čak i posle takvog pažljivog naknadnog gledanja ne može sa sigurnošću tvrditi ni jedno ni drugo.

Ofsajd izgleda nije postojao. Zato što je stopalo igrača koji je izlazio iz peterca malo zaostalo, pa je čak i to - upitno. A i da je tačno, s obzirom da nemamo VAR, potpuno mi je normalno da sudija digne zastavicu. Radi se o delićima sekunde i santimetrima, a sudija već desetinku sekunde posle igranja glavom Partizanovog igrača koji je uputio loptu prema Matiću, vidi Matića pola metra iza svih i - diže zastavicu. Možda greška, ali ne greška zbog koje bi se smelo pričati o zaveri. Pre o zloj sreći.

Penal možda nije postojao. Ali čak i na usporenim i zaustavljanim snimcima - nisam u to siguran. Ne vidim očiglednu igru rukom, ali vidim - nameru igrača Zlatibora da *odigra* rukom, a posle toga još jedno sumnjivo igranje (tu su jedan koji ide grudima i drugi koji ide - ja mislim nadlakticom). Ako je sudija svirao, možda je čuo dodir, koji mi nismo mogli da čujemo i video ga. Bio je na 3, 4m od događaja. Za razliku od pomoćnog sudije kod poništenog gola, koji nije mogao da vidi ono što mi vidimo na zaustavljenom snimku, sudija je kod penala - 100% bolje video od nas,

Dragi Zvezdaši, lovite situacije koje pokušavate da napumpate u skandal, da biste prikrili OČIGLEDNO: Zvezda poslednjih godina u Srbiji ima apsolutno poseban tretman. Kao i Partizan, samo u suprotnom smislu. A što je neko napisao o saopštenjima kojima se vrši pritisak - i to je tačno i ta su saopštenja sramotna i pogrešna, i neko sa njima pokušava da izvrši pritisak. Stidim ih se, kao navijač Partizana.

22:16

Hoce li bucko tvitovati onako Njegosevski...

Cestitke partizanu na ljubilarnom 10. penalu u ovoj godini :D
Salu na stranu, cist ponisten gol, ovo neka bude kompenzacija.
Ali to je taj "parni valjak" koji melje redom , a neko ima obraza Zvezdu da proziva. Ovaj partizan je podjednako los, ako ne i gori.

Stefan Lazović
21:43

Nema Kralja dzungle, jel ga video ko? :D

21:42
Gogi-11
21:40

Nije bio ofsajd ali nije bio ni korner... ali naci ce oni situacije gde su opet osteceni i da su sudije protiv njih

Marko Kralj
21:39

Na kraju sezone Zlatiboru fali 1 bod da ostane u ligi

Superliga
21:27

Ma sta je ovo??? Koliko puta od pocetka sezone??? Ocemo var istrane sudije, ne partizanove pomagace prerusene u sudije!!!

Delije Sever 021
21:23

Al dobar je bio sudija, stare navike se vracaju, ceka se skoro do pred kraj... Novost je sto vise vasi igraci ne moraju padati, sada se svira penal i kada lopta pogodi u nogu protivnickog igraca u 16m.
Lepo vam rekoh, da se ne zovete partizani, bili bi ste negde 10 na tabeli trenutno, ajde sada da se javi okrugla cvarka, da narice na latinskom i kinji sudiju 🤣

Consigliere 1927
21:19

Ma sta reci vise, dokle na silu?

Колатерална Штета
21:57

Ponište čist gol Partizanu i to niko više ne pominje..

21:12

Tuga. Lepo ja kazah, ni Murinjo vama ne bi pomogao, nemate krstenog igraca. Ziveli Vvv

21:11

Jedino ako je taj prvi igrac Zlatibora igrao rukom, posle toga apsolutno nema (ni) govora o igranju rukom. Dobro bre, da li moramo da cekamo da prodje cetvrtak da bi dosla neka pojacanja?!

Shadows
21:10

Najgora je kompezacija zvezdinog sudije.Slikao se u dresu zvezde Siroki.Kad je video na poluvremenu da je ukrao trazio nacin da se vadi...Cekao gol kad ga nema sviraj neki penal.Nadam se da ce ovi posteni pre nego sto kritikuju penal reci da je Partizan ostecen a penal je kompezacija

Gogi-11
21:41

Nije ostecen jel nije ni bilo kornera

Deki.Stankovic.5
21:50

Ne znam ja sta je on vama ukrao?Na snimku deluje da nije ofsajd ali opet nemamo pravi ugao,plus sto je situacija u liniji,znaci i da je greska nije neka velika niti namerna posto su odlucivali milimetri,ali to ne znaci da sudijska trojka izadje u drugom poluvremenu i onako krade i navlaci za vas,eto cisto samo da se zna.

paok
21:05

Sta ima da bude sporno, ofsajd nije bio a na snimku se ne vidi da je neko igrao rukom. E sad ako je sudija bolje video onda je bio penal ali bilo bi dobro da se nekako vidi jel bila ruka ili ne. Kako god Partizan los i ne znam jel zasluzio da pobedi. Nek nam je Bog u pomoci u Belgiji.

babaroga
07:01

Kako se to zove kad je sudija bolje video za penal ali nije bolje video za ofsajd? Naravno da je potreban bolji snimak, činjenica je da mi gledamo pod uglom a sudija u pravoj liniji.

paok
16:58

Ja sam napisao da se mnogo bolje vidi kod ofsajda a sudija u takvim situacijama mora da stoji u liniji. Ako nije stajao njegiva je greska. Za penal sam rekao da bar ja ne mogu da vidim a verujem ko god je gledao da isto nije mogao nista da vidi. Jednostavno previse igraca a nema kamere iz nekog drugog ugla.

13:00

Zasto ofsajd nije bio? Koji ugao kamere gledamo? Kako da znas kad su igraci i iz tog ugla u liniji.

Гробар1970
21:01

Jedna reč: Sramota.

Dr fudbala Miloje
20:58

Овај пут бићемо ускраћени саопштења јер ово је било у складу са партизанским правилима.

20:57

Kakvo sudjenje u drugom poluvremenu kao u stara dobra vremena :D crno beli ljudi spasavaju po ko zna koji put fk Partizan i odrzavaju ih u zivotu u borbi za drugo mesto.Ni 10 kola se nisu odigrala oni su im pola pomogli.Drz te lopova 'profesore'.

paok
22:24

Nije bio ni ofsajd pa ga ne pomonjes. Reci mi zbog cega je ponisten gol. Ja ne znam jel bio penal ili ne, ako ti imas neki snimak gde se nesto vidi postavi ga jer ja na Areni nisam nista video. Nemoj samo reci da se moglo videti jel bila ruka ili ne.

23:36

Pa pisao sam gore o ofsajdu ali nisam polemisao sa tobom pa da se ne ponavljam,nadam se da ces vec procitati pre nego me napadnes :)

Shadows
22:32

Kakvo sudjenje u prvom poluvremenu.Pravo danasnje Kokezino vreme to cz odgovara.Partizan je ostecen ponisten cist gol a posle toga bi se zlatibor otvorio I dobio jos neki.A dobio penal koji nije siguran gol.Zato tisincina gledajte realno.