Stojke vs Nejmar 3:0

četvrtak 28.06.2018.
10:29

Dva puta je golman reprezentacije Srbije kapitulirao na sinoćnoj utakmici ali Nejmaru nije dozvolio da pogodi mrežu "Orlova".

Epa/Peter Powell

Vladimir Stojković čuvao je mrežu "Orlova" na Mundijalu u Rusiji kao i pre osam godina u Južnoj Africi.

Stojke je na tri meča u Samari, Kalinjingradu i Moskvi dokazao da je i dalje najbolje što Srbija ima, a juče je i pored dva primljena gola zaslužio sve pohvale.

Brazil nas je savladao rezultatom 2:0, golovi Paulinja i Tijaga Silve ne idu na dušu našem golmanu, a ne sme se zaboraviti šta je Stojković sve odbranio tokom jučerašnje utakmice.

U direktnim "duelima" sa prvom zvezdom Brazila Nejmarom golman "Orlova" je imao stoprocentan učinak. Nejmar je Stojketa testirao dva puta u prvom poluvremenu, s tim što je posle prvog pokušaja signaliziran ofsajd.

Tokom drugog poluvremena Nejmar je dva puta u završnici izbijao sam pred srpskog čuvara mreže ali je Stojke jednom rukometnom intervencijom i odličnim čekanjem napadača Brazila uspeo oba puta da sačuva mrežu.