Stojanović: "Nismo išli na bod!"

• 27. april 2014.

• 20:43

Trener Crvene zvezde sumirao je u nedelju utiske sa 146. "večitog" derbija i demantovao tvrdnje da je u Humskoj išao na bod.

Nakon poraza od Partizana fudbaleri Crvene zvezde odradili su nedeljni trening svesni činjenice da ih je svega nekoliko minuta delilo od stavljanja šampanjca na hlađenje i prekida šestogodišnje dominacije crno-belih.

Da nije bilo Kojićevog gola danas bi svi veličali postavku Slaviše Stojanovića a značaj promašenih penala bio bi marginalizovan ali se sada situacija zakomplikovala.

Odgovarajući na pitanja novinara nakon popodnevnog treninga Slaviša Stojanović prvo je demantovao tvrdnje da je u subotu postavio igru tako da njegov tim ide na bod.

"Nismo išli na bod!" izričit je bio komentar Slaviše Stojanovića koji je potom podrobnije obrazložio neke svoje odluke.

Tokom drugog dela igre, pri rezultatu 1:1, Stojanović je iz igre izveo Lazovića a na njegovo mesto poslao je desnog beka Marka Petkovića, dok je Nejc Pečnik ostao u defanzivnom redu kraj desne aut linije.

"Uveo sam Petkovića da zatvori Volkova, pošto nam je on stvarao probleme, a Lazović više nije mogao da ga markira. Mislio sam da će njegova brzina doći do izražaja, a Pečnik je ostao na svojoj poziciji jer je korektno igrao" obrazložio je taj potez trener Crvene zvezde.

Naredba da se ekipa povuče posle izjednačujućeg gola nije bilo, ali je Stojanović zahtevao da se u poslednjih pet minuta "stane na loptu".

"Nikako nije bila moja direktiva posle 1:1 da se povučemo, ali u zadnjih pet minuta jesmo želeli da zadržimo loptu i privedemo utakmicu kraju. Nažalost, napravili smo grešku..." istakao je Slovenac srpskog porekla.

Da su Nenad Milijaš i Miloš Ninković najveća razočarenja 146. "večitog" derbija indirektno je potvrdio i njihov trener, tvrdnjom da su najkreativniji pojedinci iz veznog reda Zvezdinog tima zakazali u Humskoj.

"Hteli smo više i bolje, posebno u srednjem redu gde smo planirali duže da držimo loptu. Tu smo najviše podbacili – u svojoj kreaciji igre" kazao je Stojanović.

Kako Zvezda i pored poraza u derbiju ima tri boda više od Partizana i bolji odnos u međusobnim susretima, i Stojanović se slaže da neuspeh u 26. kolu JSL neće biti važan ukoliko titula na kraju završi na "Marakani".

"Titula je titula, imali smo priliku da olakšamo put do kraja i ovakav poraz nije lak, ali treba sada da poradimo na samopouzdanju i podignemo se na nivo koji može da nam donese pobede" zaključio je trener Crvene zvezde.

Najtrofejniji srpski klub vodi na tabeli JSL sa 56 osvojenih bodova, tri više od drugoplasiranog Partizana a u narednom kolu dočekaće ekipu Rada koja se bori za opstanak u ligi.