Stanković junior junak "Orlića"

sreda 27.03.2019.
14:23

Kadetska selekcija fudbalske reprezentacije Srbije napravila je prvi korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo, a junak trijumfa nad Slovačkom bio je sin Dejana Stankovića.

fss.rs
fss.rs

Jedan od naslednika proslavljenog reprezentativca Srbije Dejana Stankovića napravio je prvu značajnu stvar u dresu sa državnim grbom.

Kapiten kadetske selekcije fudbalske reprezentacije Srbije Filip Stanković juče je izrastao u junaka trijumfa nad selekcijom Slovačke u sklopu elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlići" su u prvom kolu Grupe 8 savladali Slovačku sa 3:1 (1:1), a Stanković je na startu drugog poluvremena uspeo da odbrani jedanaesterac koji je prethodno skrivio.

Stanković je penal odbranio u 63. minutu, pri vođstvu Srbije od 2:1, a "Orlići" su do kraja golom Mitra Ergelaša overili trijumf.

Srbija će u drugom kolu odmeriti snage sa Francuskom (29. mart), a u poslednjem kolu igraće protiv Švedske (1. april).

Dve prvoplasirane ekipe u grupi obezbediće plasman na Evropsko prvenstvo.