Šta se to desilo sa srpskim ''Orlićima''? Komšije slave ''istorijsku pobedu'', Srbija - BiH 0:5!

• 08. mart 2017.

• 11:59

Posle dve ubedljive pobede nad Bugarskom, juče je usledio ''hladan tuš'' u duelu sa selekcijom Bosne i Hercegovine!

Omladinska (U19) reprezentacija Srbije juče je imala novu proveru pod vođstvom novog selektora Milana Obradovića i posle dve pobede nad Bugarskom od 3:1 i 4:1, pretrpela je i prvi poraz, i to više nego ubedljiv - 0:5 u Staroj Pazovi protiv Bosne i Hercegovine!

Iako naš tim nije nastupio u najjačem sastavu, za ovakav debakl nema opravdanja, a srećom po ''Orliće'' već sutra od 11 časova imaće priliku da se revanširaju komšijama u još jednoj proveri pred poslednji krug kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo u Gruziji.

Pred oko 200 gledalaca u Staroj Pazovi, BiH je povela golom Demirovića u 10. minutu, posle pola sata igre već je bilo 0:2 golom Hadžića, a do poluvremena Bijelić je postigao i treći gol za goste.

U nastavku, još jedan gol Demirovića u 54. minutu, a tačku je stavio Mustafić u finišu meča - 0:5!

Utakmici su prisustvovali i predsednik FSS Slaviša Kokeza i Goran Bunjevčević i selektor Slavoljub Muslin koji su sigurno očekivali mnogo više od srpskih ''Orlića'' u ovom meču.

SRBIJA: Stanković, Đurić, Blagojević (od 46. Terzić), Pejović, Lambulić, Nišić, Gojkov (od 46. S.Ilić), Romanić (od 46. Vučićević), Račić (od 46. Mišković), Petrov, Bjelobrk (od 46.Šarić).

BOSNA I HERCEGOVINA:
Marković, Šerbečić, Bijelić (od 78. Čavar), Nikić, Stanić (od 58. Čeliković), Mustedanagić (od 78. Mustafić), Demirović (od 78. N.Hadzić), Miličić (od 58. Čubrilo), Hušić (od 68. Marinković), B.Hadzić (od 78. Resić), Žerić (od 58. Smailagić).

Naravno, ovaj trijumf reprezentacije BiH imao je značajan odjek u tamošnjim medijima, a ''Dnevni avaz'' ga opisuje kao istorijski!

avaz

Dodajmo još i da naša omladinska reprezentacija uskoro odlazi na turnir u Nemačku gde će od 23. do 28. marta odmeriti snage sa domaćinom, zatim Slovačkom i Kiprom.