Šta Đukić zamera sudijama u derbiju?

• 14. april 2018.

• 21:27

Trener Partizana ima zamerku na arbitražu Danila Grujića i njegovih pomoćnika.

Crvena zvezda je lako savladala Partizan sa 2:1 iako sam rezultat to baš i ne ilustruje.

Posle meča, trener Partizana Miroslav Đukić je čestitao rivalu na pobedi, ali imao je šta da prigovori i arbitrima, na čelu sa Danilom Grujićem.

''Čestitam Zvezdi na pobedi. Sami smo krivi što smo izgubili. U tih 10 minuta smo dozvolili protivniku da iskoristi naše greške i da nas pobedi. Posle nije bilo mnogo fudbala, bilo je prekida, ni u jednom trenutku nismo mogli da uhvatimo ritam, tako da je u tih 10 minuta bila završena utakmica.

Kad kudim i hvalim, to je uvek ekipa. Teška je to utakmica, tvrda i kada dozvoliš protivniku da onako iskoristi tvoje greške, posle je teško igrati. Mi nismo kao ekipa dobro ušli, nismo bili agresivni, jednostavni, puštali smo kroz sredinu, a onda je sve prilika za kontranapad. Posle toga prekidi, faulovi...ne možeš da uhvatiš ritam. Sa mnogo prekida, nije bilo ritma.

Ne mogu da zamerim sudiji da je nas oštetio, ali mogu da zamerim da se nije dozvolio fudbal, gubi fudbal time''
, istakao je šef struke crno-belih.

Nerede na tribinama je opisao kao ružnu sliku koju šaljemo u svet, nije imao komentar na selidbu Tošića na klupu, a na pitanje zbog čega nije bilo reakcije posle prvog i drugog gola, opet se dotakao suđenja.

''Nije ni bilo utakmice, ako izbrojite koliko je faulova bilo i prekida, a utakmica je produžena samo pet minuta. Pa izmene, valjanje. Zbog toga ja krivim sudije, jer nisu dozvolile fudbal'', objašnjava Đukić.