Srbijo, izvukoše se Nemci!

• 17. jun 2015.

• 22:35

Mlada reprezentacija Srbije propustila je sjajnu priliku da uzme meru vršnjacima iz Nemačke na startu EP u Češkoj ali i jedan osvojen bod delije pristojno uoči duela sa Češkom i Danskom.

Reprezentacija remizirala je rezultatom 1:1 (1:1) sa Nemačkom u prvom kolu grupe "A" Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine!

Nemacka Srbija

Uprkos tome što su u duel sa Nemačkom ušli oslabljeni neigranjen nekolicine vrhunskih igrača u konkurenciji do 21 godine, reprezentativci Srbije pokazali su da mogu da se nose sa najboljima na kontinentu.

Izabranici Mladena Dodića otvorili su duel sa vršnjacima iz Nemačke jako autoritativno a nagrada za takav pristup stigla je veoma brzo u vidu vodećeg gola Filipa Đuričića.

Srpski reprezentativac zadivio je Evropu solo prodorom u 8. minutu duela sa Nemačkom a "Orlićima" je doneo zasluženu prednost. Fudbaler Benfike prevario je čuvara i proturio mu loptu kroz noge da bi u situaciji "1 na 1" sa Ter Štegenom hladnokrvno poslao golmana Barselone na jednu a loptu u drugu stranu.

Gol pogledajte OVDE!

Prva je šteta što vođstvo "Orlića" nije duže potrajalo pošto su Nemci nakon devet minuta od Đuričićevog gola uspeli da pogode za izjednačenje iz prvog udarca ka golu!

Opasnu akciju golom je završio prvotimac Liverpula Emre Čan koji je preciznim udarcem u malu mrežu matirao Marka Dmitrovića i poravnao na 1:1 već u 17. minutu.

Drugi deo prvog poluvremena obeležila je bolja igra reprezentativaca Srbije a najbolje prilike propustili smo u 27. i 43. minutu. Prva prilika ukazala se "Orlićima" nakon kontranapada i udarca Miloša Jojića koji je završio tik pored stative, a šta tek reći za "bombu" kapitena Gorana Čaušića koji je "polomio" prečku udarcem sa više od 30 metara.

Udarac Gorana Čaušića možete pogledati OVDE!

Nemačka osim izjednačujućeg gola nije uspevala da zapreti Marku Dmitroviću osim u dva navrata kada je Junes šutirao preko prečke i daleko od desne stative gola srpske reprezentacije.

Czech Republic Euro U21 Soccer

Uvodnih deset minuta drugog dela igre obeležila je nešto grublja igra na obe strane ali su "deblji kraj" izvukli reprezentativci Srbije Goran Čaušić i Darko Brašanac koje je Španac Estrada javno opomenuo.

Prvu priliku u nastavku Srbija je stvorila u 56. minutu posle prodora Miloša Jojića i udraca koji je završio u naručju dobro postavljenog Ter Štegena. Minut kasnije na drugoj strani je zapretio Hofman ali je lopta otišla pored leve stative pa je Dmitrović ostao nesavladan.

U poslednjih 20 minuta meča Srbija je imala igrača više nakon što je levi bek Gunter simulirao prekršaj na sredini terena posle čega je zaradio drugu javnu opomenu i "vaučer" za ranije tuširanje.

Na našu žalost Nemci su u takvoj situaciji uspeli da zadrže "Orliće" daleko od gola Mark-Andrea Ter Štegena a u samoj završnici su imali priliku da osvoje sva tri boda što se na sreću nije dogodilo.

Srbija je na taj način "ispustila" Nemce na startu šampionata ali se mora priznati da jedan osvojen bod deluje pristojno pošto se radi o favoritu za osvajanje Evropskog prvenstva.

U drugom kolu Srbija će na megdan domaćinu Evropskog prvenstva što će biti prilika da "Orlići" upišu prvu pobedu na turniru i približe se plasmanu u polufinale a samim tim i vizi za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.