Srbija U20 - Petkovi puleni opet bez pobede

utorak 28.03.2017.
19:55

Posle poraza od Slovačke pre nekoliko dana, danas je naš tim remizirao sa Ukrajincima.

Epa/Matthias Schrader

U još jednoj prijateljskoj utakmici našeg U20 tima, pod vođstvom Ilije Petkovića, Srbija je danas u Staroj Pazovi igrala nerešeno, 1:1, sa selekcijom Ukrajine.

Prvu priliku naš tim je imao u 13. minutu, kada je raspoloženi Nemanja Radonjić imao dobar pokušaj sa distance, šutirao je oštro po zemlji, ali je golman Ukrajine odlično reagovao.

Tri minuta kasnije još jedna odlična akcija Radonjića, izbio je jedan na jedan sa golmanom Ukrajine, izgledalo je da će ga sigurno savladati, ali on je nekako odbio loptu, samo do Lutovca koji je lepo ispratio ovu akciju i iskosa sa desne strane zatresao mrežu - 1:0.

Naš tim je imao kontrolu dešavanja na terenu sve do finiša prvog poluvremena, a u 42. minutu Ukrajinci stižu do izjenačenja preko Artema Dovbika, koji je umakao pažnji naše odbrane i sa desetak metara sproveo loptu u mrežu - 1:1.

U drugom poluvremenu, Ukrajinci su ostavili nešto bolji utisak, a selekcija Srbije je najbliža drugom golu bila u 83. minutu, kada je Danilo Pantić izveo slobodan udarac sa 18 metara, iskosa sa leve strane, ali je zamalo bio neprecizan.