ponedeljak 09.10.2017.
21:33

Stvari se komplikuju, nema golova posle prvih 45 minuta na Marakani...

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

Blizu četrdeset hiljada navijača došlo je večeras da podrži ''Orlove'' neki su ulazili na tribine i desetak minuta posle starta utakmice, fantastična atmosfera vladala je uoči i na startu meča i naši reprezentativci su imali sve uslove da urade ono što se od njih očekuje.

Ali, od početka se videlo da su Muslinovi izabranici pod velikim psihološkim pritiskom, bile su primetne nervozne reakcije u njihovoj međusobnoj komunikaciji u pojedinim situacijama, a tenzija je sve veća bila i na tribinama kako je vreme prolazilo.

Naš tim nije uspevao da ozbiljnije pripreti, a s druge strane, rasterećeni Gruzijci su oko 16. minuta dva puta ozbiljno ugrozili gol Stojkovića.

Naš čuvar mreže je najpre zaustavio odličan udarac Gvilije sa dvadesetak metara, da bi nešto kasnije dvojica gostujućih igrača ostala na pet-šest metara od našeg gola, ali su srećom zasmetali jedan drugom u pokušaju da glavom zatresu mrežu.

U 37. minutu i Kvilitaja je bio u veoma opasnom prodoru, ali je zaustavljen na ivici kaznenog prostora pre nego što je uspeo da šutira ka našem golu.

I konačno, dva minuta kasnije, prva prava akcija reprezentacije Srbije i prva ozbiljnija prilika za naš tim. Adem Ljajić je povukao loptu, ušao u kazneni prostor, potom proigrao Tadića, koji iskosa sa leve strane šutira pravo u golmana gostiju.

Imali smo kasnije i obećavajući slobodan udarac Ljajića sa leve strane, ali je njegov centaršut na drugu stativu bio prejak i neprecizan.

U prilogu pogledajte neke od utisaka koje navijači objavljuju na Tviteru...