Srbija se isprsila, Dmitrović junak u Volfsburgu!

• 20. mart 2019.

• 22:40

Kombinovani tim "A" selekcije reprezentacije Srbije prikazao se u jako dobrom svetlu u Volfsburgu i odigrao nerešeno sa Nemačkom.

Reprezentacije Nemačke i Srbije remizirale su večeras u Volfsburgu 1:1 (0:1) u prijateljskoj utakmici odigranoj u sklopu priprema za predstojeće mečeve kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nemačka: Nojer (C) (od 46. Ter Štegen) - Klosterman (od 90. Kerer), Tah, Zule, Halštenberg - Kimih, Gundogan - Brandt (od 56. Gorecka), Haverc (od 46. Rojs), Sane (od 95. Šulc) - Verner;

Srbija: Dmitrović - Rukavina (C), Spajić, Milenković, Bogosavac (od 79. S. Mitrović) - Sergej (od 62. Lukić), Maksimović (od 88. Jovičić), Gaćinović (od 62. Radonjić) - Lazović (od 79. Živković), Ljajić, Jović (od 70. Pavkov).

Desetkovana neigranjem najboljih i najiskusnijih pojedinaca, fudbalska reprezentacija Srbije prikazala se u jako dobrom svetlu na gostovanju selekciji Nemačke.

"Orlovi" su tokom većeg dela meča bili u podređenom položaju, ali su i pored toga uspeli da dođu do gola i još dve stopostotne prilike, pa se može reći da je u Volfsburgu odrađen korektan posao.

"Panceri" su u prvom poluvremenu držali loptu u posedu, ali su najbolje šanse stvorili posle grešaka naših igrača.

Nakon uvodnih deset minuta tokom kojih nije bilo izglednih prilika, usledila je dobra akcija Srbije posle koje je Adem Ljajić iznudio korner. Ispostavilo se da su "Orlovi" stigli do vođstva iz prvog udarca na gol, a egzekutor glavom bio je Luka Jović koji je u četvrtom nastupu za državni tim postigao prvenac!

Vodeći pogodak reprezentacije Srbije pogledajte OVDE!

U nastavku prvog dela igre Nemci su nastavili sa pritiskom, posed lopte je bio na njihovoj strani, a najbolje prilike imali su preko Tima Vernera i to posle grešaka Nemanje Maksimovića i Adema Ljajića.

Oba puta je udarce napadača RB Lajpciga odbranio večeras sjajni Marko Dmitrović, a posebno se golman Eibara istakao kod drugog pokušaja kada je refleksnom intervencijom zaustavio udarac sa ivice peterca.

Poslednju reč u prvom poluvremenu imala je reprezentacija Srbije. Nakon odlične saradnje Mijata Gaćinovića i Darka Lazovića u stopostotnoj šansi našao se Adem Ljajić, ali je prvotimac Bešiktaša neshvatljivo loše šutirao iz idealne pozicije.

Već na startu drugog dela Joakim Lev na teren šalje Marka Rojsa, a među stative je otišao Ter Štegen. Upravo je fudbaler Borusije pokrenuo "Pancere" i stvorio mnogo problema našem državnom timu.

Veliki broj grešaka viđen je u pojedinim momentima od strane naših reprezentativaca u defanzivnom delu, a upravo je posle jedne takve kada je Adem Ljajić trebalo da iznese loptu usledio izjednačujući pogodak Nemačke.

Gol Leona Gorecke pogledajte OVDE!

Pogotku Leona Gorecke prethodila je i sjajna šansa u kojoj se našao Darko Lazović posle kontranapada, ali je u toj situaciji fudbaler Đenove šutirao jako loše i prebacio gol.

Nemci su izjednačili u 69. minutu, a u poslednjih dvadeset imali su sijaset prilika od kojih je najbolja bila ona u kojoj je Ilkaj Gundogan sve uradio kako treba, ali je sa gol linije loptu izbacio Nemanja Maksimović.

Srbija je do remija stigla zahvaljujući odličnom Marku Dmitroviću koji je samo u drugom poluvremenu imao najmanje pet intervencija kojima je sprečavao Nemce da postignu gol.

Priliku da debituju večeras su imali starter Miroslav Bogosavac, ali i napadač Crvene zvezde Milan Pavkov koji je u završnici zamenio Luku Jovića ali je u poslednjem minutu zaradio direktan crveni karton zbog pogibeljnog starta na Liroju Saneu.

Srbija je tako u 29. međusobnom susretu sa Nemačkom upisala peti remi i napravila sjajnu uvertiru za duel sa Portugalom koji "Orlove" u ponedeljak čeka na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.