Srbija na korak do plej-ofa i Lige B, Crnogorci pretili, na kraju su ipak otpisani!

• 17. novembar 2018.

• 16:57

Moglo je i ubedljivije, ali cilj je ostvaren.

U meču pretposlednjeg, petog kola Grupe 4 Lige C u Ligi nacija, reprezentacija Srbije je pred oko 15.000 gledalaca na stadionu ''Rajko Mitić'' savladala Crnu Goru sa 2:1.

Ovom pobedom Srbija se učvrstila na prvom mestu, precrtala Crnogorce u borbi za vrh, pa nam još samo Rumuni ostaju pretnja do kraja grupne faze takmičenja. Rumunija večeras od 20:45h igra protiv Litvanije u Bukureštu.

Naš tim je od početka nametnuo svoj ritam, Srbija je imala inicijativu, ali su gosti u 19. minutu opasno pripretili preko Mugoše iz kontranapada, kada je Rajković zaustavio njegov udarac i izbio loptu u korner.

Ali, ostatak prvog poluvremena u potpunosti je pripao Krstajićevim izabranicima i bolja igra ''Orlova'' krunisana je vodećim golom  u 30. minutu.

Dušan Tadić je povukao kontru, Adem Ljajić ju je odlično ispratio i još bolje završio, poslavši loptu u levi donji ugao Petkovićevog gola za vođstvco Srbije od 1:0.

Samo dva minuta kasnije, prednost je duplirana. Kolarov je sa leve strane odlično centrirao u peterac, a Aleksandar Mitrović samo ispružio nogu i vrhom kopačke poslao loptu pod prečku - 2:0.

Mogli su naši reprezenbtativci sve da reše već do kraja prvog poluvremena, ali su nekoliko veoma izglednih prilika propustili. Mitrović je najpre u završnici još jedne obećavajuće akcije odlučio da uposli Gaćinovića umesto da šutira, što se nije pokazalo kao pravi izbor, a onda u 38. minutu penal za Srbiju.

U preostalih nekoliko minuta do kraja poluvremena Maksimović je u 44. minutu šutirao glavom pored gola, a u poslednjim trenucima ovog dela igre, Mitrovićev pokušaj zaustavlja golman Petković.

U poluvremenu, selektor reprezentacije Crne Gore Ljubiša Tumbaković reagovao je uvođenjem ofanzivnijeg Boljevića umesto Šćekića i nastavak meča doneo je drugačiju sliku na terenu.

Crnogorci su postali konkretniji, opasniji i u 59. minutu posle  centaršuta Jankovića iz slobodnog udarca, Mugoša pogađa Rajkovićevu mrežu, ali je sudija Maljenko na asistenciju pomoćnika poništio taj gol zbog ofsajda, po njihovoj proceni.

Ali, jedanaest minuta kasnije, mreža Predraga Rajkovića se ponovo zatresla i ovog puta nije bilo ničeg spornog.

Kosović je sa leve strane centrirao u kazneni prostor ka Mugoši koji je ostao zaboravljen od strane naših defanzivaca na 14 metara od gola, pa mu nije bilo teško da loptu pošalje pod prečku za 2:1.

Par minuta kasnije, Janković je opasno pripretio, mogla je Crna Gora da izjednači, ali je Rajković zaustavio taj pokušaj.

Srbija: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Matić, Maksimović, Gaćinović (od 71. Lukić), Tadić, Ljajić (Radonjić od 90+2), Mitrović (od 83. Mitrović).

Crna Gora:  Petković, Marušić, Kopitović, Simić, Vešović, Šćekić (od 46. Boljević), Kosović, Jovović, Ivanić, Janković (od 81. Đorđević), Mugoša.