Srbija je šampion Evrope!!!

• 01. avgust 2013.

• 22:36

Omladinska reprezentacija Srbije osvojila je Evropsko prvenstvo u Litvaniji pobedivši Francusku u finalu minimalnim rezultatom a golom Andrije Lukovića u 57. minutu meča.

Reprezentativni fudbal doživeo je najveći uspeh u istoriji samostalne Srbije. Omladinska reprezentacija Srbije osvojila je EP pobedom nad Francuskom u finalnom susretu sa 1:0!

Srbija
- Rajković, Golubović, Antić, Filipović, Veljković, Milinković-Savić, Pavlovski (od 90+2 Urošević), Luković (od 68' Luković), Maksimović, Đurđević (od 88' Ožegović), Mitrović

Francuska - Benarde, Ikoko, Conte, Ino, Moreira, Laport, Azuni, Rabio, Benzia, Marsial (od 56' Rodriges), Žan (od 66' Nangis)

Omladinski reprezentativci Srbije ušli su u finalni meč Evropskog prvenstva u Litvaniji kao da pre samo tri dana nisu prošli kroz penal lutriju u polufinalu koja ih je dovela u Marijampolj.

Od samog starta finalne utakmice "Orlići" su stavili do znaja vršnjacima iz Francuske da će se za trofej šampiona Evrope voditi rovovska borba.

Benzija i Mitrović prvi su oprobali svoje udarce ali pravih šansi u prvom delu meča zapravo i nije bilo. Sve se svelo na pokušaje sa distance jer su odbrane obe reprezentacije delovale dosta sigurno tokom prvih 45 minuta.

Drulovićevi izabranici u drugo poluvreme ušli su sa istom dozom odlučnosti jačine kao na startu susreta što je rezultiralo dobrom akcijom u 51. minutu koju u kojoj su udarci Đurđevića i Maksimovića ipak bili izblokirani od strane defanzivaca Francuske.

Ipak, ta agresivnost naše selekcije na početku drugog dela igre kao da je nagovestila vodeći pogodak Lukovića koji je usledio samo tri minuta pre isteka sat vremena igre.

Oduzeli su "Orlići" loptu Francuzima u opasnoj zoni, kapiten Pavlovski je odmah centrirao i pronašao Mitrovića u šesnaestercu ali napadač Partizana nije uspeo da šutira iz izgledne pozicije. Kada se činilo da će šansa otići u nepovrat, Mitrović vara svog čuvara sjajnim driblingom a onda kao na tacni upošljava Lukovića koji je iz trka zakucao loptu u mrežu Francuske i tako doveo Srbiju u prednost od 1:0!

Već u narednim minutima postalo je jasno da će "Orlići" pokušati da odbrane svoj gol i šansu da reše meč tražiti iz kontranapada.

Rajkovićeve odbrane u periodu od 60. do 63. minutu bile su dovoljne da se naša ekipa konsoliduje i sačuva prednost a da onda finalni meč uvede u sigurnu luku.

Do kraja susreta omladinci Srbije pokazli su ogroman karakter i uspeli da sačuvaju minimalnu prednost do kraja finalnog meča koji im je doneo trofej prvaka Evrope!

Ovo je najveći uspeh srpskog reprezentativnog fudbala od trenutka kada je Srbija postala samostalna zemlja pa izabranicima Ljubinka Drulovića samo možemo da kažemo HVALA vam na svemu!!!