Srbija dobila rivale u Ligi nacija, biće veoma zanimljivo!

  • Autor: Darko Mitrović

  • 24. januar 2018.

  • 11:59

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Kako smo juče i najavili, danas u Lozani obavlja se žreb za novoformirano takmičenje UEFA - Ligu nacija. Reprezentacija Srbije u Grupi C4.

Srbija dobila rivale u Ligi nacija, biće veoma zanimljivo!
Foto: uefa.com
Sve detalje o Ligi nacija, načinu žreba i svrsi ovog takmičenja objasnili smo vam juče, a ako ste propustili, možete se informisati OVDE.

U najkraćem, UEFA je želela da ovim takmičenjem zameni prijateljske utakmice nacionalnih timova, ali i da evropskim reprezentacijama pruži dodatnu šansu za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Liga nacija biće podeljena na četiri divizije, odnosno četiri Lige (A, B, C i D).

Srbija će se takmičiti u Ligi C, a na današnjem žrebu se nalazi u drugom šeširu, sa selekcijama Grčke, Albanije i Norveške.

Pobednici grupa, dakle ukupno 16 selekcija, plasiraće se na završni turnir, koji se igra od 5. do 9. juna 2019, a kroz baraž od 26. do 31. marta 2020. saznaćemo koje će četiri selekcije iz Lige nacija izboriti plasman na Evropsko prvenstvo.

Naravno, one reprezentacije koje su već obezbedile plasman kroz redovne kvalifikacije, neće učestvovati na završnom turniru, pa će njihova mesta zauzimati sledeće najboljeplasirane.

Voljom žreba, kao što vidite u nastavku, Srbija je smeštena u Grupu C4.


Liga A

Grupa 1: Holandija, Francuska, Nemačka

Grupa 2: Island, Švajcarska, Belgija

Grupa 3: Poljska, Italija, Portugalija

Grupa 4: Hrvatska, Engleska, Španija

Liga B

Grupa 1: Češka, Ukrajina, Slovačka

Grupa 2: Turska, Švedska, Rusija

Grupa 3: Severna Irska, Bosna i Hercegovina, Austrija

Grupa 4: Danska, Republika Irska, Vels

Liga C

Grupa 1: Izrael, Albanija, Škotska

Grupa 2: Estonija, Finska, Grčka, Mađrska

Grupa 3: Kipar, Bugarska, Norveška, Slovenija

Grupa 4: Litvanija, Crna Gora, Srbija, Rumunija

Liga D

Grupa 1: Andora, Kazahstan, Letonija, Gruzija

Grupa 2: San Marino, Moldavija, Luksemburg, Belorusija

Grupa 3: Kosovo, Malta, Farska Ostrva, Azerbejdžan

Grupa 4: Gibraltar, Lihtenštajn, Jermenija, Makedonija

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari