Srbija - Belgija (uživo)

• 12. oktobar 2012.

• 20:16

Završen je derbi trećeg kola grupe "A" kvalifikacija za SP u Brazilu. Belgija je slavila sa ubedljivih 0:3 na "Marakani" i Srbija je na taj način upisala prvi poraz u trci za SP.

Nakon ofsajd pozicije Belgija je povela sa 0:3 nedugo nakon gola Miraljasa sudija Kralovec označio je kraj meča.

Jedan od najboljih igrača na meču De Brujn izašao je iz igre u 88. minutu meča a na teren je ušao fudbaler Evertona Miraljas.

Mihajlović je u 80. minutu načinio poslednju promenu i krenuo na sve ili ništa. Lekić je zamenio Tadića pa Srbija sada igra sa dva špica.

Deset minuta pre kraja meča Srbija i dalje ne uspeva da nađe recept kako da savlada sjajnog Kurtou. Tukao je i Mijailović u 78. minutu ali je čuvar mreže Belgije opet bio na visini zadatka.

Najbolja šansa za Srbiju u drugom poluvremenu došla je nakon udarca Marka Šćepovića. U 73. minutu napadač Partizana uputio je sjajan udarac ka golu Belgije ali je Kurtoa ponovo bio na visini zadatka.

Tadić je pokušao u 72. minutu ali je lopta završila u naručju Kurtoe. Odmah je uzvratila i Belgija ali je udarac Mertensa odbranio Brkić.

Samo minut nakon izmene Srbija je dozvolila Belgiji lak kontranapad iz kojeg je gost duplirao prednost na 0:2 preko De Brujna.

Mihajlović u 67. minutu pravi drugu promenu u ekipi. Na terenu je debitant Stevanović, fudbaler Torina.

Drugo poluvreme za sada u potpunosti pripada reprezentaciji Belgije po svim aspektima igre. "Đavoli" su stvorili više šansi i bolji su rival od Srbije.

Mertens je dva minuta po ulasku na teren imao sjajnu priliku i konkretniji su od Srbije u nastavku meča.

U 56. minutu Azar je napustio teren a u igru je ušao Mertens. Odmah je usledila i promena u ekipi Srbije. Mihajlović je na teren posalo Marka Šćepovića a iz igre je izašao Đuričić.

Belgija je ponovo zapretila u 54. minutu preko Azara ali je odbrana uspela da ga izblokira i spreči loptu da dođe do Brkića i ugrozi njegov gol.

Zahvaljujući Željku Brkiću Srbija i dalje ima minus od jednog gola. Azar je u 52. minutu izbegao ofsajd zamku i izašao sam pred Brkića ali je ovaj u poslednjem trenutku vrhovima prstiju skinuo zicer fudbaleru Čelsija.

Početak drugog poluvremena izgleda isto kao početak meča. Srbija je ponovo stvorila izglednu šansu nakon sjajne asistencije Tadića Zoranu Tošiću ali je fudbaler CSKA loše šutirao iz izgledne prilike.

Srbija je u 47. minutu došla do desetog udarca ka golu protivnika. Pokušao je Kolarov iz slobodnog udarca ali je lopta završila pored gola. Odmah nakon toga levi bek Mančester Sitija zaradio je prvu javnu opomenu na utakmici.

Uprkos boljoj igri i izglednijim šansama u prvom poluvremenu Srbija na odmor odlazi sa deficitom od jednog gola u odnosu na Belgiju.

Odgovorila je Srbija odmah nakon gola. Ignjovski je uspeo da ukrade loptu Belgijancima i prosledio je Tadiću. Ovaj je sjajno uposlio Tošića koji je šutirao ka golu po zemlji ali je lopta završila desetak centimetara od desne stative gola Belgije.

A onda u 33. minutu hladan tuš za Srbiju. Belgija je preko Bentekea došla do vođstava od 0:1. De Brujne je centrirao sa desne strane napada Belgije i pogodio Bentekea koji je pobegao Biševcu i Nastasiću.

Milan Biševac je bio na korak od postizanja svog prvog pogotka za reprezentaciju Srbije. On je nakon centaršuta Zorana Tošića iz kornera u 32. minutu zahvatio loptu desnom nogom i poslao je ka golu. Ipak, prečka je bila saveznik golmana Čelsija koji trenutno brani u Atletiko Madridu.

Nakon pola sata igre Belgija je uspela da stvori još jednu polu priliku ali je Željko Brkić sjajno otklonio opasnost izbacivši loptu daleko iz šesnaesterca.

U narednoj akciji Belgija je preko Bentekea stvorila najbolju šansu ali je dobro intervenisao Željko Brkić.

Srbija je za sada bliža golu. U šesnaestom minutu Zoran Tošić izveo je korner a lopta mu se vratila u noge. Iz popravnog Tošić je poslao oštru loptu u šesnaesterac Belgije na koju je natrčao Ivanović ali nije uspeo da je sprovede u gol.

Druga sjajna prilika usledila je u sedmom minutu meča. Napad Srbije išao je po sredini a onda je lopta poslata ka Tadiću na desnu stranu koji je, nakon finte ulevo, tukao ka golu. Ipak, Tibo Kurtoa je sjajno reagovao i sprečio siguran pogodak.

Srbija je dobro otvorila utakmicu i već u petom minutu ponovo je zapretila Belgiji nakon sjajne akcije Tadića i Ivanovića po desnoj strani.

"Orlovi" su uzvratili već u narednom napadu. Zoran Tošić tukao je ka golu Kurtoe a lopta je završila na stativi. Iz odbitka Đuričić je bio neprecizan.

Prvi su zapretili Belgijanci nakon prekida u drugom minutu meča. Ipak, centaršut Vitsela nije izazvao veću opasnost za odbranu Srbije.

Selektori Mihajlović i Vilmots odlučili su se da na teren izvedu sledeće sastave: