Spuštena zavesa - Partizan drugi, Čuka i Voša u Evropi!

subota 21.05.2016.
21:00

Utakmicama 7. kola plej-ofa domaće Superlige, spuštena je zavesa na takmičarsku sezonu 2015/2016 u kojoj je Crvena zvezda osvojila titulu, a plasman u Evropu kroz ligu izborili su još Čukarički i Vojvodina.

Beta/BranislavBožić/Ev

Fudbaleri Partizana obezbedili su sebi mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope nakon trijumfa u finalu nacionalnog Kupa, ali je njihov duel sa Vojvodinom igrao bitnu ulogu kada je konačna raspodela "evropskih viza" u pitanju.

Rezultatski beznačajna utakmica odigrana je u Čačku gde su domaći Borac i Voždovac podelili bodove usled remija najnepopularnijim rezultatom (0:0).

Fudbalski klub Čukarički odradio je svoje deo posla u trci za Evropu na najbolji mogući način, iako je Radnik uspeo da odoli na Banovom Brdu posle prvih 45 minuta igre.

"Brđani" su već na početku nastavka slomili otpor gostujućeg sastava golovima Saše Jankovića i Andrije Pavlovića, а Jovanović je u 87. minutu postavio konačnih 2:1 (0:0) pa belo-crni sa trećeg mesta na tabeli idu u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Derbi susret 37. kola domaćeg šampionata odigran je u Humskoj, a konačan ishod meča i prikazano na terenu u potpunosti su opravdali taj epitet.

Partizan se od svojih navijača oprostio trijumfom rezultatom 3:2 (2:1) čime je overio drugo mesto na tabeli i omogućio Vojvodini da se kao četvrtoplasirana ekipa domogne mesta u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Domaćin je stigao do prednosti već u 7. minutu susreta golom defanzivca Nikole Milenkovića koji je glavom sproveo loptu u mrežu Kordića nakon centaršuta Nemanje Mihajlovića.

Odmah nakon vodećeg gola Partizana Vojvodina je imala sjajnu šansu za izjednačenje ali je nije iskoristila, a u 13. minutu Valeri Božinov se spetljao i propustio dobru priliku da duplira prednost domaćih.

Novu šansu za novosadske crveno-bele imao je Dejan Meleg u 15. minutu iz slobodnog udarca kada je Filip Kljajić odlično intervenisao. Partizan stiže do drugog gola nakon solo prodora Nemanje Mihajlovića koji postiže sedmi gol u sezoni u 26. minutu, ali se gosti vraćaju u igur šest minuta kasnije.

Grešku Darka Brašanca koji daje poprečni pas u opasnoj zoni koristi Dejan Meleg pa Vojvodina u završnici prvog dela igre smanjuje na 2:1. Mogli su gosti do izjednačenja u 34. minutu ali je Nastićev udarac zaustavio Kljajić.

U drugom poluvremenu duela u Humskoj viđena su još dva pogotka a oba su postigli fudbaleri Vojvodine.

Defanzivac Lazar Rosić postigao je jedan od bizarnijih autogolova u upravo završenom šampionatu u 61. minutu i tako povećao prednost Partizana, a konačan rezultat postavlja Dejan Meleg "lepoticom" u 73. minutu meča.

Vojvodinu je poraz u Humskoj mogao skupo da košta ali se Crvena zvezda postarala da Novosađani zaigraju u kvalifikacijama za Ligu Evrope pošto je u slavljeničkoj atmosferi savladala Radnički sa 2:0 (0:0).

Na stadionu "Rajko Mitić" viđena je slavljenička atmosfera u kojoj su domaći "kasno upalili" iako su već u 12. minutu mogli do prednosti iz penala.

Desni bek Marko Petković izveo je najstrožu kaznu i poslao loptu u nebesa, a do odlaska na odmor šanse su imali još Aleksandar Katai i Slavoljub Srnić.

Crveno-beli su u drugom delu preko Petra Orlandića i Aleksandra Kataija stigli do trijumfa, a potonji je svojim 21. golom u sezoni obezbedio sebi zvanje najboljeg strelca Superlige!

Radnički je u nastavku imao odličnu priliku pre gola Petra Orlandića ali je lopta završila na stativi pa je ekspresno usledila kazna od strane crnogorskog internacionalca.

Na kraju, crveno-beli su novim trijumfom spustili zavesu na sezonu 2015/2016 u kojoj su dominirali i konkurenciju ostavili daleko iza sebe.

Golove sa mečeva na stadionu u Humskoj i u Ljutice Bogdana pogledajte OVDE!