Spremite daljinski, EP ćemo gledati iz fotelje!

• 13. jun 2015.

• 22:36

Više nema nade, Srbija neće igrati na Evropskom prvenstvu naredne godine u Francuskoj.

Nestvaran pogled na tabelu Grupe I. Reprezentacija Srbije i posle pet odigranih mečeva ima samo jedan jedini bod!

''Orlovi'' su večeras poraženi i u Kopenhagenu od Danske sa 2-0 i tako izgubili sve šanse za plasman na završni turnir naredne godine u Francuskoj.

Počelo je prilično oprezno sa obe strane, igralo se na sredini terena, bez visokog ritma i bez prilika za gola, ali prvu koja im se ukazala, Danci su iskoristili.

Igrao se 13. minut meča, bio je to mat u tri poteza...

Počelo je dugom loptom sa centra igrališta ka Niklasu Bendtneru na levoj strani, on je odmah vratio u sredinu za Poulsena, koji sa dvadesetak metara šalje loptu u donji desni ugao Stojkovićevog gola - 1:0 za Dansku!

I posle tog gola, slika na terenu se nije promenila. Naši su jalovo napadali, Danci se organizovano branili, a onda kretali u atake ka našem golu, koji su bili znatno konkretniji.

Kao rezultat takve igre, domaći su iznudili i jedanaesterac u 33. minutu. Matija Nastasić je nespretnim klizećim startom srušio Hojbjerga u našem kaznenom prostoru i sudija Kujpers je pokazao na belu tačku.

Šutirao je Danijel Ager, ali Vladimir Stojković ga je ''pročitao'' i odbranio penal!

Nadali smo se da će ovaj detalj biti inicijalna kapisla za naš tim da konačno zaigra ambicioznije, konkretnije, borbenije, ali do kraja poluvremena su Danci držali stvari pod kontrolom i na odmor zasluženo otišli uz gol prednosti.

Ali, u poluvremenu su se ''Orlovi'' očigledno trgli, kao da su postali svesni da više nemaju šta da čekaju, da im ostaje još samo 45 minuta da zadrže kakvu-takvu nadu u ovim kvalifikacijama.

Već u 46. minutu Marković je iznudio slobodan udarac na dvadesetak metara od gola, ali je Adem Ljajić šutirao preko gola.

Samo dva minuta kasnije, FANTASTIČNA prilika za Aleksandra Mitrovića!

Ovoga puta slobodan udarac sa leve strane za naš tim, sjajno ga je izveo Kolarov, Mitrović je bio na pravom mestu, šutirao glavom, ali golman Kasper Šmajhel je uz pomoć prečke odbranio svoj gol.

Naš tim je u većem delu drugog poluvremena imao inicijativu, Mitrović je imao još jednu sjajnu priliku, ovog puta posle Ivanovićevog centaršuta, ali ni tada nbije bio precizan.

Umesto preokreta, u finišu novi šok, završni udarac za naše u ovim kvalifikacijama. Greška Fejse na sredini, a rezervista Poulsen posle solo prodora šalje loptu u Stojkovićevu mrežu - 2:0 za oproštaj Srbije od nada za plasman na EURO 2016!

Golove pogledajte OVDE.

Danska: Šmajhel, Kjaer, Ager, Jakobsen, Poulsen, Kvist (Kristensen od 78.), Eriksen, Hojbjerg, Kron-Deli (Poulsen od 61.), Bendtner, Poulsen.