nedelja 27.09.2020.
18:03

Odigrane su još dve utakmice devetog kola Linglong Superlige Srbije.

Beta/DraganGojić/Mo

U Kruševcu je bilo posebno zanimljivo, utakmica je rešena u poslednjim trenucima, a Metalac je na kraju savladao domaći Napredak sa 2:1.

Gosti iz Gornjeg Milanovca su poveli u 18. minutu golom Antonijevića i njihovo minimalno vođstvo ostalo je na snazi sve do 84. minuta meča, kada je nekadašnji napadač Crvene zvezde Luka Milunović doneo izjednačenje Napretku.

I kada se činilo da će utakmica biti okončana podelom bodova, u nadoknadi vremena gosti su izbodili slobodan udarac na četrdesetak metara od gola Napretka, usledio je centaršut u peterac gde se najbolje snašao kapiten Vranjanin koji je poslao loptu u mrežu i doneo sva tri boda ekipi Metalca.

Za to vreme, Proleter je na svom terenu savladao ekipu Novog Pazara sa 1:0. Ovo je druga uzastopna pobeda Novosađana, a čovek odluke u današnjem susretu bio je Siniša Babić, koji je u 27. minutu realizovao jedanaesterac za ekipu Proletera.

Sutra će deveto kolo biti kompletirano, kada će se sastati Inđija - Vojvodina, odnosno Partizan - OFK Bačka.