'Šojić' presudio Tunu!

• 22. avgust 2013.

• 22:22

Fudbaleri Partizana ostvarili su jako važnu pobedu u prvom susretu plej-ofa za plasman u LE a u junaka ponovo izrastao Miloš Jojić koji je postigao jedini gol na meču.

Šampion Srbije ostvario je trijumf u prvom meču plej-of runde kvalifikacija za LE nad švajcarskim Tunom. Strelac pobednosnog gola bio je Miloš Jojić u 69. minutu a mora se priznati da su crno-bele u životu održali sjajni Stojković i Milan Obradović.

Partizan - Stojković, Aksentijević, Petrović, Obradović, Stanković, Marković, Ilić, Đemba Đemba (od 46' Malbašić), Grbić (od 57' Ninković), Jojić, Mitrović

Tun - Fajvr, Sulomoni, Zigfrid, Vitver, Leti, Zufi, Hediger, Šnojvli K. (od 67. Fereira), Sanogo, Martinez (od 78' Kasio), Šnojvli M. (od 86' Sedik)

U situaciji kada je Vuk Rašović imao ozbiljnih problema u sastavljanju tima za večerašnji meč, navijači nisu ni mogli da očekuju da će Partizan od starta krenuti silovito i stvoriti dobre prilike za gol.

Prve dve su bile iz kategorije onih polovično dobrih jer su udarci Saše Markovića iz slobodnog udarca i Miloša Jojića sa petnaestak metara završili u rukama golmana Tuna, odnosno visoko preko gola.

Presing koji su domaći stvorili u prvih 15 minuta tako nije dao rezultata pa je Tun počeo da se oslobađa pritiska i da preti golu Stojkovića i pored bolje igre Švajcaraca do odlaska na odmor nije imao potrebe za ozbiljnijom intervencijom.

Dve najbolje prilike Partizan je u prvom poluvremenu stvorio preko Aksentijevića i Saše Ilića ali je u prvom slučaju udarac desnog beka završio na liniji gola Tuna gde je Jojić praktično pogođen, čime je sačuvao mrežu rivala.

Saša Ilić je u poslednjem trenutku prvog dela igre glavom gađao pod prečku gostiju ali je golman Fajvr bio na visini zadatka i refleksnom intervencijom sačuvao svoju mrežu za 0:0 nakon prvih 45 minuta igre tokom kojih su crno-beli još jedno dokazali da su u napadačkoj liniji više nego loši.

Drugo poluvreme počelo je lošije nego što je bilo ko od navijača Partizana mogao da nasluti. Samo zahvaljujući sjajnom Stojkoviću Partizan nije kapitulirao nakon udaraca Vitvera, Martineza i Šnojvila.

Baš kao da su te odlične intervencije golmana crno-belih probudile ekipu pa je Miloš Jojić solo prodorom po levoj strani nanizao nekoliko protivničkih igrača a onda rutinski poslao loptu u dalji ugao golmana Tuna za 1:0.

Usledio je deo meča kada je Partizan konačno pokazao da ume da zapreti i prava je šteta što u tim trenucima udarci Jojića i Ninkovića nisu završili u mreži.

Te dve prilike nakon postignutog gola bile su najpovoljnije za domaće ali je do kraja ostalo 1:0 što, po svemu viđenom, nije nimalo loš rezultat za šampiona Srbije s obzirom na to da u revanš ulazi bez primljenog gola.

Revanš je na programu za sedam dana u Tunu a taj meč će biti odigran na veštačkoj podlozi.