Smederevo - Partizan (uživo)

• 21. april 2012.

• 15:59

Saša Ilić lepim golom u 85. minutu doneo vođstvo Partizanu u Smederevu, a Manga u 90. potvrdio pobedu! U prvom delu igre, raspoloženi Adamović u par navrata ozbiljno pripretio golu Partizana, u 20. minutu prečka je sprečila vođstvo Smederevaca. Na drugoj strani, najbolje prilike imali Dijara i Vukić.

Počelo je velikom prilikom za Partizan u četvrtom minutu igre.

Dijara je odlično uposlio Markovića, koji je krenuo sam ka golu domaćih, ali iskosa sa desne strane. Nije se odlučio na šut, već za asistenciju Dijari koji je stigao u kazneni prostor, ali se Senegalac spetljao i ova šansa za crno-bele je propala.

Crno-beli imaju inicijativu, uglavnom deluju po desnoj strani, gde su zapaženi Aksentijević i Marković, ali nema ozbiljnijih iskušenja za golmana domaćih Rankovića.

Ipak, najbolju priliku u dosadašnjem toku meča imali su Smederevci u 20. minutu, kada je posle odličnog udarca Adamovića iskosa sa leve strane prečka spasila gol Beograđana.

Ova prilika kao da je ohrabrila domaće, koji su sve češće na polovini Partizana. I Boljević je u 23. minutu pripretio Stojkoviću, a revanširao mu se Vukić na drugoj strani u 31. minutu, kada je posle lepe varke u duelu sa svojim čuvarom gađao desni ugao, ali je Ranković bio siguran.

Sam finiš prvog poluvremena ponovo je obeležio raspoloženi Adamović, koji je, kao i u 20. minutu iskosa sa leve strane odlično šutirao, ali je ovog puta Stojković sjajno intervenisao.

Smederevci hrabro igraju i u nastavku, prvi minuti drugog poluvremena protiču u njihovoj inicijativi. Crno-beli su prvi nagoveštaj ozbiljnije prilike u drugom poluvremenu imali u 58. minutu, kada je Vukić lepo asistirao Baboviću, koji se spetljao pred golom ''Oklopnika''.

Deset minuta kasnije Tomić je iz slobodnog udrca ''zagrejao dlanove'' Rankoviću, ali je uspeo da iznudi samo korner.

U 72. minutu lepa akcija Dijare i Markovića, koji obilazi golmana Rankovića, ali ide suviše ulevo i ne uspeva da pošalje loptu u mrežu.

Avram Grant pokušava uvođenjem Ilića i Mange da u finišu učini nešto više...

I uspelo mu je...

Saša Ilić, koji je polovinom drugog poluvremena zamenio Babovića i preuzeo kapitensku traku, u 85. minutu je sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane odlično šutirao, a Ranković je paradom samo ulepšao pogodak - 0:1!

U samom finišu meča Grant se odlučio da sačuva prednost, uvođenjem Saše umesto Lazara Markovića.

U nadoknadi vremena nesporazum mladog Ostojića i golmana Stojkovića domaći nisu iskoristili, a u narednom napadu David Manga realizuje brzu akciju crno-belih i duplira prednost Partizana - 0:2!

Smederevo: Ranković, Milosavljević, Miović, Brković, Boljević, Adamović, Jerinić, Krčmarević, Vučinić, Kovačević, Živković.

Partizan: Stojković, Aksentijević, Volkov, Ostojić, Ivanov, Smiljanić, Babović, Tomić, Vukić, L. Marković, Dijara.