Smederevo - Partizan (kraj)

• 22. maj 2013.

• 16:56

Partizan slavio sa 2:0 u Smederevu i overio titulu prvaka! Šćepović u 16. minutu postigao vodeći gol, a sredinom drugog poluvremena Kojić duplirao prednost!

Fudbaleri Partizana gostuju ekipi Smedereva u pretposlednjem kolu Jelen Superlige a danas će im protiv "Oklopnika" biti dovoljan i bod da bi osvojili šestu uzastopnu titulu za redom.

Crno-beli od starta krenuli ambicioznije, već u drugom minutu Jojić je pogodio prečku. I snažni napadač Partizana Aleksandar Mitrović je pet minuta kasnije pokušao, ali je golman Živković sigurno intervenisao.

Ipak, inicijativa se isplatila u 16. minutu. Akcija Luka-Ilić-Šćepović, a napadač Partizana iz neposredne blizine šalje loptu u nebranjenu mrežu - 0:1!

Sjajno su kombinovali Luka i Ilić na desnoj strani, na kraju je usledio centaršut ka usamljenom Šćepoviću, koji bez ikakvih problema, potpuno neometan, postiže vodeći gol za crno-bele.

U 25. minutu na povredu se požalio golman Partizana Vladimir Stojković, izgledalo je da će nastaviti ovaj meč posle ukazane pomoći, ali ipak nije mogao, pa je priliku dobio Petrović.

U 33. minutu, u šansi je bio i Luka, ali nije bio precizan. Mitrović je očekivao asistenciju...

Šest minuta kasnije prinudna izmena i kod domaćih - Gegić umesto povređenog Omege.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više zanimljivijih detalja, a početkom drugog prvi pokušaj ka golu Smederevaca imao je Smiljanić, ali zamalo nije bio precizan.

U 61. minutu golman Partizana Petrović nepotrebno je istrčao van kaznenog prostora, ali to domaći nisu iskoristili.

Šest minuta kasnije gol na drugoj strani! Partizan uveliko može da slavi titulu! Kojić - 0:2!

Samo nekoliko minuta pošto je zamenio Mitrovića, Kojić je uspeo da osigura vođstvo novog-starog šampiona. Šćepović je ovog puta bio u ulozi asistenta, privukao je pažnju trojice protivničkih igrača, a onda uposlio ''zaboravljenog'' Kojića koji rutinski postiže gol.

U 74. minutu, ovacije za Sašu Ilića. Kapitena crno-belih zamenio je Ninković.

Smederevo - Živković, Ristić, Krmar, Sikimić, Milosavljević, Blagojević, Osman, Božović, Miljković, Radosavljević, Omega (Gegić od 39.)

Partizan - Stojković (Petrović od 31.), M. Živković, Volkov, Pajović, Ivanov, Smiljanić, S. Ilić (Ninković od 74.), Jojić, Luka, Šćepović, Mitrović (Kojić od 63.)