nedelja 16.02.2020.
17:51

Domaćin opravdao ulogu favorita, a videli smo dva veoma lepa gola.

Darko Gajić/Sportske.net

U 21. kolu Linglong Superlige Srbije, fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu protiv Radnika iz Surdulice kojeg su u Humskoj porazili rezultatom 3:0.

Domaćin je odmah krenuo sa naletima, već u petom minutu Tošić je srušen u kaznenom prostoru Radnika, ali sudija se nije oglasio tom prilikom.

U nastavku probao je Asano čiji je udarac refleksno odbranio Vasiljević, da bi Partizan konačno bio konkretan u 37. minutu.

Nakon prekršaja na ivici šesnaesterca Radnika, loptu je namestio Zoran Tošić i pravom majstorijom sa nekih 20 metara savladao nemoćnog čuvara mreže.

Od tog trenutka naređali su se opasni napadi izabranika Sava Miloševića, pokušali su Suma i Tošić, ali do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

Drugi deo meča protekao je nešto mirnije, ali je Partizan zadesio veliki peh pošto je Asano morao biti zamenjen zbog povrede.

Posle nekoliko poluprilika, "crno-beli" su u 65. minutu došli do idealne prilike da dupliraju prednost kada je dosuđen penal posle prekršaja nad Sadikom.

Minut kasnije, siguran sa bele tačke bio je Bibas Natho.
Pokušavao je Radnik nakon toga da sačeka svoju priliku iz kontranapada, međutim gosti nisu uspeli da stvore nijednu izglednu priliku za pogodak osim momenta kada je gol gostiju opravdano poništen zbog ofsajda.

Svoj debi u dresu Partizana zabeležio je i novajlija iz Vojvodine Bojan Matić koji je poslednjih desetak minuta odigrao umesto Sadika.

A onda - prava majstorija.

Natho je u 80. minutu ponovo pokazao svoju klasu kada je sa oko 25 metara na sjajan način savladao Vasiljevića iz slobodnog udarca.

12 Komentara

Deki.Stankovic.5
Sunday, 16.02.2020
21:44

Cist penal ne svira nad Tosicem na pocetku,pa onda komepenzuje nepostojecim faulom nad njim za gol iz slobodnog i naravno penal nad Sadikom nigde veze.I ovo ne pisem da bih opravdao pobedu Partizana koja bi svakako bila,jer ja nisam kao oni lazni moralista,samo pokusavam da kazem sto sam pisao ranije da nasih 90 posto sudija ne zna da sudi kako treba,pogotovo u poslednjih 5,6 godina i to je cinjenica.

2012/2013-2019/2020
Monday, 17.02.2020
00:59

Kako NIGDE veze? Jeste malo prestrogo, ali, bilo je elemenata.

magister
12:19

Moram ovo da prokomentarišem, zato što se relativizuje očigledno, što se kod nas radi u svemu, pa su i svi lopovi, svi su pokvarenjaci, svi korumpirani, a eto, sad vidimo da sudije greše i u korist jednih i drugih!?

Nesvirani penal je pre svega izuzetno grub klizajući start sa podignutim đonom. Odneo je Tošića na 5m od sudije i ništa, umesto 100% penal i žuti. Ovo bi svaki sudija svirao kao faul i žuti na bilo kom kraju terena.

Faul nad Tošićem *kompenzacija za penal*? Zaista? Faul jeste problematičan, ali se takvi faulovi često sude i nije nimalo čudan. A koliko je faul na 17m od gola iskosa kompenzacija za penal?

Penal nad Sadikom. I meni je prvo delovalo da je Sadik odglumio. A onda je iz više uglova prikazan snimak. Jeste li nekad igrali fudbal? Mislite da možete da ostanete na nogama posle ovakvog saplitanja? A i da je mogao da ostane na nogama, nije li očigledno saplitanje razlog za faul, penal?

Superliga
20:20

Naj spremniji tim u ligi, a tri gola iz prekida. Hvala sudiskoj organizaciji na ubedljivom triunfu.

00:59

Nepismen.do bola...

magister
Wednesday, 19.02.2020
20:56

>Superliga: ispravno je: Najspremniji tim u ligi, a tri gola iz prekida? Hvala sudijskoj organizaciji na ubedljivom trijumfu.

Ovo da dopunim Revolta, inače ti je komentar - stvarno bezveze.

NemanjaaVidiiiicNo1
19:34

Izmisljen slobodan udarac za prvi gol,izmisljen penal,i ponisten cist gol radniku,odlicna partija sudije :)

00:58

Nije cist gol, bio je ofsajd. A penal za nas koji nije sviran u 5. minutu?

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
18:57

Inijesta Tatko i Tošić za koga sam rekao da je bio jedan od najboljih na pripremama kaznili tuču radnika fenomenalnim golovima, a zahvaljujući odličnog golmanu koji je spasio 4-5 golova i zvezdinom sudiji Bojanu Nikoliću koji nije dosudio čist penal nad Tošićem, a možda još jedan ukoliko je rukom zaustavljen šut Natka-Tatka za preniskih 3:0. Pitam se gde su zvezdini navijači juče da nam kažu da li je bio penal za zvezdu kako nisu za Partizan protiv Mančester Junajteda, iako bi šut Muhameda završio 5m pored gola, a Partizanove lopte su bile "u igri", gde su oni da nam objasne kako je Danilo Grujić Grobar Čokot kada ne dosudi 2 penala za čukarički, ne isključi Gobeljića i još 1000 đakonija. Ona namešta i lekarske preglede svojim "pojačanjima", a kamo li ostalo.