Sloboda - Crvena zvezda (kraj)

• 25. novembar 2012.

• 12:57

Derbi 14. kola Jelen Superlige između Slobode i Crvene zvezde završen je pobedom gostiju koji su nakon kardinalnih grešaka golmana Slobode Rankovića preokrenuli rezultat i slavili sa 1:2!

Još jedna katasrofalna greška golmana Slobode omogućila je Mudrinskom da drugi put zatrese mrežu domaćih i dovede Zvezdu u prednost od 2:1!

Samo dva minuta bilo je dovoljno Crvenoj  zvezdi da poravna rezultat. Golman Slobode još jednom je otišao u prazno a Ognjen Mudrinski je umeo to da iskoristi i poravna rezultat na 1:1!

Sloboda u 83. minutu meča ostaje sa igračem manje pošto je Marić zaradio drugu javnu opomenu i morao je da napusti teren!

Strelac vodećeg pogotka za Slobodu napustio je igru u 79. minutu igre i dobio ovacije velikog dela publike koji bodri domaćina na ovom meču.

Tijago je u 73. minutu imao prvu pravu priliku za domaće u drugom delu meča ali je sa 18 metara tukao u Bajkovića a još bolju šansu, samo minut kasnije, imao je Purić ali je neobjašnjivo loše šutirao i pogodio dobro postavljenog Bajkovića.

Na isteku 72. minuta igre sudija Majo Vujović pokazao je sedam javnih opomena domaćim fudbalerima i sada samo Vasilić, Lovrić i Gojković igraju bez žutog kartona od igrača u polju!

Dvadeset minuta ostalo je da se igra na "Begluku" a Crvena zvezda ne uspeva da probije dobro organizovanu odbranu Slobode. Dva udarca Lazovića i Vešovića završila su preko prečke pa je rezultat ostao nepromenjen.

Na isteku sat vremena igre Aleksandar Janković napravio je prvu izmenu i na teren poslao Natanijela Asamou kome je mesto ustupio Luka Milivojević. Sve su prilike da strateg crveno-belih kreće u totalnu ofanzivu.

Pršti na sve strane od početka drugog poluvremena. Sve je više oštrih startova od kojih su neki sankcionisani dok su neki promakli sudiji Vujoviću. U ovom trenutku čini se da će do kraja sigurno biti još golova.

Odmah potom imao je Mudrinski još jednu priliku nakon centaršuta Milijaša ali je nakon lošeg prijema lopte izblokiran i ostalo je 1:0 za Slobodu.

Počelo je drugo poluvreme i kao u prvom delu meča prvi je pripretio Ognjen Mudrinski ali je Ranković bio siguran a defanzivci Slobode su nakon toga intervenisali i poslali loptu van šesnaesterca.

Uspeo je Milunović u nadoknadi prvog dela meča da ozbiljno zapreti Rankoviću koga je preletela lopta ali je kao i šansa Ognjena Mudrinskog i ova prilika otišla u nepovrat nakon loše intervencije Zvezdinog fudbalera pa se na poluvreme odlazi sa rezultatom 1:0 za Slobodu.

Steže se obruč oko gola Slobode i sa dva kornera u 37. i 40. minutu Mudrinski i Milijašzagrejali su dlanove Rankovića koji je ipak uspeo da izađe na kraj sa nezgodnim loptama i sačuva svoju mrežu.

Pokušava Crvena zvezda da pronađe način da zapreti domaćoj ekipi ali i dalje Beograđani ostaju bez prave prilike još od drugog minuta i udarca Mudrinskog.

U 26. minutu ostala je odbrana Crvene zvezde u čudu. Jovanovića je preletela lopta nakon centaršuta sa leve strane a Dario Purić glavom je lako matirao nemoćnog golmana Bajkovića za vođstvo Slobode od 1:0!

Bez konkretnih prilika i sa mnogo prekršaja ističe i dvadeseti minut utakmice u Užicu. Tijago je bio u duelu sa Spajićem ali je štoper Crvene zvezde uspeo da interveniše na vreme i spreči prvotimca Slobode da uđe u priliku da ugrozi Bajkovića.

Prvih deset minuta derbija 14. kola JSL obeležila je inicijativa Crvene zvezde ali i mnogo prekida koji za sada utiču na to da meč ne dobije željeni ritam koji bi doneo uživanje za navijače.

Peti minut utakmice je u toku a samo je jedna izgledna šansa viđena pred golom Slobode kada je Mudrinski pogodio prečku. Na početku meča protivnici ispituju odnos snaga i pravu borbu tek treba očekivati.