Slavi se jesenja titula na ''Marakani'', Zvezdina mirna zima na ''plus 11''!

• 15. decembar 2019.

• 16:59

Golčina Luke Stojanovića slaba je uteha ekipi Čukaričkog posle ovog meča.

U zaostaloj utakmici šestog kola Linglong Superlige, ujedno i poslednjoj u jesenjem delu sezone, Crvena zvezda je večeras na ''Rajku Mitiću'' savladala ekipu Čukaričkog rezultatom 3:1.

Ovim trijumfom crveno-beli su na vrhu tabele ponovo odmakli drugoplasiranom Partizanu na 11 bodova razlike, a Čukarički je ostao na četvrtoj poziciji sa 40 bodova, 15 manje od Zvezde.

Zvezda je povela već u drugom minutu golom štopera Nemanje Milunovića. Sve se dogodilo posle kornera, lopta je otišla na drugu stranu do Gobeljića, koji odlično centrira, a Milunović glavom šalje loptu u mrežu - 1:0.

Vođstvo domaćih potrajalo je do 24. minuta, a onda na scenu stupa Luka Stojanović. Najpre je Tedić osvojio loptu na Zvezdinoj polovini, prosledio do Stojanovića, koji prelepim gob udarcem sa pola terena uspeva da savlada istrčalog Borjana. Ne sumnjamo, najlepši gol od početka ove sezone - 1:1.

U finišu prvog poluvremena, novi problem za Zvezdu, kapiten Marko Marin je zbog povrede morao da napusti teren, a zamenio ga je Aleksa Vukanović.

Sredinom drugog poluvremena, u 65. minutu Boaći je pronašao Gobeljića na desnoj strani, njegov prvi pokušaj je blokiran, a iz drugog je loptu poslao u spoljnji deo mreže.

Odmah zatim trener Milojević dodatno pojačava napad, uvodi Pavkova umesto Njegoša Petrovića i ova izmena je brzo urodila plodom.

Igrao se 72. minut meča, Gobeljić je sa leve strane odlično centrirao u kazneni prostor, na loptu su skočili i Boaći i Pavkov, ovaj drugi je bio viši u skoku i u svom stilu je poslao loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije, Miloš Vulić izvodi sjajan solo prodor, prošao je kroz kompletnu odbranu gostiju, ali u situaciji jedan na jedan  nije uspeo da savlada golmana Đorđa Petrovića.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 88. minutu, a gol je postigao Aleksa Vukanović za konačnih 3:1.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović (od 66. Pavkov) - Ben, Marin (od 44. Vukanović), Vulić, Garsija - Boaći.

Čukarički: Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Vidosavljević (Docić od 62.) - Ndiaje, Kajević, Stojanović - Tedić