nedelja 15.12.2019.
16:59

Golčina Luke Stojanovića slaba je uteha ekipi Čukaričkog posle ovog meča.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

U zaostaloj utakmici šestog kola Linglong Superlige, ujedno i poslednjoj u jesenjem delu sezone, Crvena zvezda je večeras na ''Rajku Mitiću'' savladala ekipu Čukaričkog rezultatom 3:1.

Ovim trijumfom crveno-beli su na vrhu tabele ponovo odmakli drugoplasiranom Partizanu na 11 bodova razlike, a Čukarički je ostao na četvrtoj poziciji sa 40 bodova, 15 manje od Zvezde.

Zvezda je povela već u drugom minutu golom štopera Nemanje Milunovića. Sve se dogodilo posle kornera, lopta je otišla na drugu stranu do Gobeljića, koji odlično centrira, a Milunović glavom šalje loptu u mrežu - 1:0.

Vođstvo domaćih potrajalo je do 24. minuta, a onda na scenu stupa Luka Stojanović. Najpre je Tedić osvojio loptu na Zvezdinoj polovini, prosledio do Stojanovića, koji prelepim gob udarcem sa pola terena uspeva da savlada istrčalog Borjana. Ne sumnjamo, najlepši gol od početka ove sezone - 1:1.

U finišu prvog poluvremena, novi problem za Zvezdu, kapiten Marko Marin je zbog povrede morao da napusti teren, a zamenio ga je Aleksa Vukanović.

Sredinom drugog poluvremena, u 65. minutu Boaći je pronašao Gobeljića na desnoj strani, njegov prvi pokušaj je blokiran, a iz drugog je loptu poslao u spoljnji deo mreže.

Odmah zatim trener Milojević dodatno pojačava napad, uvodi Pavkova umesto Njegoša Petrovića i ova izmena je brzo urodila plodom.

Igrao se 72. minut meča, Gobeljić je sa leve strane odlično centrirao u kazneni prostor, na loptu su skočili i Boaći i Pavkov, ovaj drugi je bio viši u skoku i u svom stilu je poslao loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije, Miloš Vulić izvodi sjajan solo prodor, prošao je kroz kompletnu odbranu gostiju, ali u situaciji jedan na jedan  nije uspeo da savlada golmana Đorđa Petrovića.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 88. minutu, a gol je postigao Aleksa Vukanović za konačnih 3:1.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović (od 66. Pavkov) - Ben, Marin (od 44. Vukanović), Vulić, Garsija - Boaći.

Čukarički: Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Vidosavljević (Docić od 62.) - Ndiaje, Kajević, Stojanović - Tedić
.
-

27 Komentara

Pixi GOOL iz kornera
Wednesday, 18.12.2019
16:50

Onaj sto se na vestima o Zvezdi gadja kompleksima opet se dopisuje sa samim sobom. Stvarno tuzno i zalosno.

BenkovackiManitas31*
Monday, 16.12.2019
07:37

Miloje da ostane do 40 titula a posle moze da ide. Sa njim titula je zagarantovana a u Evropi dokle doguramo.

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
Sunday, 15.12.2019
19:51

Partizan nije odložio celo kolo da bi izbegao bilo koju utakmicu u SL kao što je zvezda odložila celo kolo za proleće da ne bi igrala na Banovom Brdu već na svom stadionu protiv čukaričkog. čukarički je protiv Partizana izveo najjači sastav, a protiv zvezde kombinovani bez 6-7 standardnih igrača. Pošto igrači zvezde ne mogu igrama da ubede svoje navijače da zaslužuju ugovore i pare koje dobijaju jer 11 na 11 imaju 0-0-6 i 0:20 u LŠ, a u SL ne mogu nikoga da pobede bez sudija u takmičarskim utakmicama i pošto sportski direktor ne može da ih ubedi svojim izjava da nije promašio sve što je doveo, moraju igrači čukaričkog da ih hvale kao da su osvojili LŠ. Izgleda da nije slučajno u pripremi utakmice čukarički gledao urnebesnu komediju "Idealna polovina" te su izašli u kombinovanom sastavu protiv zvezde gde su kod prvog gola ostavili samog Milunovića skoro na petercu, a onda je sve presekao Stojanović jer šta zna Partizanovo dete šta je najbolji golman Evrope pa mu šutira s centra. Međutim onda je nastupio sudija Lazar Lukić koji je isključio opciju prekršaj nad napadačima čukaričkog, svirao je 10-ak prekršaja u napadu čukaričkom koji nisu imali veze s vezom, a nije sudio čukaričkom čiste na sredini terena i tako je zvezda došla do igre protiv kombinovanog tima čukaričkog i drugog i trećeg gola. I tako je Lazar Lukić sudio bez opcije faul nad napadačima čukaričkog sve do onog trenutka kada je Milunović posle dva nedosuđena đona u visini glave protivnika i 3-4 oštra prekršaja s leđa nad Tedićem išao namerno na njega i raspalio ga nogama što je za direktan crveni karton, međutim dosuđen je samo prekršaj i žuti. Po dva žuta su zaslužili i Boaći zbog dva simuliranja i Marin kada je s leđa faulira u kontri igrača čukaričkog i drugi kada je bez dozvole sudije napustio teren. Međutim očigledno je da zvezda i njeni igrači mogu da rade šta hoće u srpskom fudbalu, ali ni to nije sve, najvažnija sudijska odluka je zapravo kada na 1:1 nije dosudio čist penal za čukarički kada je Pankov obema rukama držao i onda oborio Šapića u šesnaestercu zvezde nakon kornera čukaričkog. Partizan je primio oba gola neregularna od čukaričkog jer Šapić koji je dao prvi nije isključen pre toga, u 5. minutu kada je laktom u glavu zaustavio Sadika u stopostotnoj šansi i drugi nakon prekršaja nad Ivanovićem. Slično je Partizan ostao bez bodova u Kruševcu, gde ih je zvezda dobila neregularnim golom, kako je Partizan pokraden protiv voždovca tako je voždovac pokraden protiv zvezde, Partizanu nisu sudije ispravljale promašaje iz Lučana kako su zvezdi spasavale 3 boda u Lučanima i tako iz kola u kolo malo sudije, malo protivnički igrači, malo kompletne filijale izgurale su tim koji nije ni za plej-of na prvo mesto. "Ne treba nam plaćena titula, ali poklonima što od sudija što pojedinaca, što od kompletnih timova nećemo gledati u zube". Partizan je jesenji šampion, a vi se poređajte kako ste se dogovorili, ako još uvek možete svi da se dogovorite pošto je bilo malo gusto između filijale iz Zrenjanina i Niša, ali zato kada se izgubi od zvezde to se slavi. Srećan šut u okvir gola Partizana svima koji slave!

19:51

Svaka cast i Stojanovicu na onoj golcini.

19:45

Zvezda je danas jos jednom pokazala da je za ovu nasu ligu prejaka jer posle onog emotivnog i fizickog praznjenja u Atini odigrati ovako kvalitetno protiv jednog dobrog Cukarickog je za svaku pohvalu.

Dorotej
19:12

Treba smiriti situaciju. Većina navijača Zvezde ceni i voli trenera Milojevića. Nije vreme za odlazak. Nadam se da će to i sam shvatiti.

Realni Arthur
18:41

Pa ne bih se slozio sa time da smo konacno docekali da ode, ili stvarno pratis Zvezdu samo poslednje tri godine. Pa dragi moji, mozda nismo igrali leprsavo, gazili nas redom u Evropi, u Kupu bili eliminisani pa iazgubili i finale, ali niko nije mogao da sanja da cemo igrati tri godine redom u Evropu, a koliko je to znacilo fnansijski vec vidimo, koliko iskustva smo dobili to ce vreme da dokaze! Ja jedino molim Boga da se otarasimo stranaca, uz duzno postovanje njima, nije da nisu hteli nego valjda im treba bas mnogo vremena za prilagodjavanje ili prosto se nisu uklopili u ekipu. Pa, Zander, La Para, Tomane, Boaci, teska srca cu da ubacim u ovu listu i Bena, pa i Garsiju. Nama trebaju domaci igraci i tacka. Sto se tice mladog Petrovica, zaista bih bio srecan d aga prodaju jer zaista ne svidja mi se i nesto nije bas intelegentan! Ja se nadam da ce Miloje da ostane, jer bilo ko da dolazi za prolecni deo trebace mu vremena da sve to promeni.