SL - Zvezda ubedljiva pred Sasuolo, 'Maestro' dominirao u Nišu!

nedelja 14.08.2016.
20:52

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su četvrtu pobedu u novoj superligaškoj sezoni, a tri boda u Nišu osvojena su mnogo lakše nego što se to očekivalo.

Beta/SašaĐorđević/Ev

Šampion Srbije dodao je na svoj superligaški konto nova tri boda nakon trijumfa od 3:0 (2:0) na gostovanju niškom Radničkom u okviru 5. kola domaćeg šampionata.

Golove pogledajte OVDE!

Svoju poslednju utakmicu pred prvi meč plej-ofa za Ligu Evrope sa Sasuolom crveno-beli su dobili rutinski, a već posle prvog poluvremena u Nišu moglo se konstatovati da će Zvezda osvojiti sva tri boda.

Gosti iz Beograda stigli su do vođstva na isteku 15. minuta igre, a posle odličnih poteza Mihaila Ristića po levoj strani terena i centaršuta koji je Hugo Vieira pretvorio u pogodak.

Momak koji je nakon odlaska Luisa Ibanjeza popunio poziciju levog beka "prodao je fintu" defanzivcima Radničkog a potom uputio loptu u peterac gde Vieira snalažljivo postavlja grudi i skreće je u mrežu gola Radničkog!

Bio je to šesti pogodak Huga Vieire na četvrtoj utakmici u Superligi Srbije čime je Portugalac dokazao da je kriza u formi prevaziđena i da se lagano vraća u prepoznatljiv ritam.

Fudbaleri Radničkog nisu se bili oporavili od primljenog gola, a Aleksandar Katai im je u 18. minutu servirao novi hladan tuš poslavši loptu u donji desni ugao gola Konovalova za 0:2!

Domaćin je svoje poluprilike imao preko Arsića, Jovanovića i Stojanovića, ali Radnički nikako nije uspevao da ozbiljnije ugorzi gol Damira Kahrimana.

Tačka na trijumf Crvene zvezde stavljena je u 44. minutu prvog poluvremena kada je sudija Vlado Glođović pokazao drugi žuti karton Radošu Bulatoviću, pa je domaćin u nastavaku igrao sa igračem manje sve do 86. minuta.

Izabranici Milana Rastavca stigli su do gola u 52. minutu utakmice ali je on opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Pavkov.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Katai svojim drugim golom na meču u 54. minutu i to na sličan način na koji je to uradio u 18. minutu prvog dela igre.

Do kraja utakmice Crvena zvezda je imala još dve šanse preko Slavoljuba Srnića ali promene rezultata nije bilo.

Valja napomenuti da je u 85. minutu pocrveneo i štoper crveno-belih Tomas Fibel koji zbog isključenja u Nišu neće biti u konkurenciji za tim na narednoj utakmici u Superligi.

Crvena zvezda posle pet odigranih utakmica zauzima prvo mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, a narednu utakmicu igra u četvrtak protiv Sasuola u Ređo Emiliji.